Novinky

Snílek Musk může zrealizovat své plány. Las Vegas má zájem o jeho tunely

Elon Musk se chce do historie zapsat jako muž, který změnil svět. Prostřednictvím Tesly se snaží přiměl lidi k přesednutí do elektromobilů a jeho SpaceX pracuje na raketě, která vynese lidskou posádku na Mars. Vedle toho však Elon Musk řídí ještě další společnost, která není tak nudná, jak se podle názvu může zdát. Jeho The Boring Company totiž pracuje na dopravních řešeních pro města, která spočívají v přesunutí části provozu do podzemních tunelů. 

Pilotní fáze projektu propojí areál výstaviště

Jedním z prvních měst, které podobný tunel uvede do provozu se může stát Las Vegas. Tamní úřady totiž dospěly k závěru, že The Boring Company je nejvhodnějším kandidátem pro vybudování zamýšleného infrastrukturního projektu. Mělo by se jednat právě o podzemní tunel. Hodnota zakázky je odhadována na 35 až 55 milionů dolarů a v provozu by měl být před zahájením každoročního veletrhu CES v roce 2021. Pokud se projekt skutečně zrealizuje, bude jej město následně rozšiřovat také do dalších oblastí Las Vegas. Mluví se například o propojení s letištěm. 

Elon Musk se plánuje odstěhovat na Mars. Neodrazuje ho ani riziko, že zde může zemřít

První tunel už Muskova společnost na konci loňského roku zprovoznila v Los Angeles. Tunel je dlouhý necelé dva kilometry a slouží jak ukázka toho, jak podobné dopravní stavby mohou pomoci přetíženým městským aglomeracím. V tubusu by se měla prohánět vozidla s tím, že Musk prohlašuje, že tunel nebude určen jen pro majitele elektromobilů Tesla, ale bude kompatibilní i s dalšími vozy na elektřinu. O bezpečnost se bude starat postranní vodící lišta. Hlavní výhodou má být rychlost, zatímco na povrchu pojedou auta v dopravních zácpách krokem, v tunelu bude vozidlo moci výhledově vyvinout rychlost až 240 kilometrů v hodině. První tunel je konstruován pro 180 km/h. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button