Novinky

iPhone jako neprůstřelná vesta: Tureckému vojákovi zachránil život telefon v kapse

Ačkoliv je iPhone jedním z nejtěnčích smartphonu na trhu, jeho hliníková konstrukce je očividně bytelnější, než by se dalo čekat. Prémiové zařízení Applu totiž opět prokázalo svou neprůstřelnost, když tureckému vojákovi zachránilo život. Během bojů s Kurdskou stranou pracujících totiž dostal turecký voják zásah kulkou. Díky obrovskému štěstí ale střela zasáhla vojákovu kapsu, kde měl schovaný svůj iPhone, který náraz absorboval.

bulletiPhone 25 letého vojáka jménem Mustafa Bozok je zcela pochopitelně na odpis. Ve srovnání se zachráněným životem je však tento fakt jen malým ústupek. Ačkoliv kulka iPhonem přece jen proletěla, její síla byla vzhledem k předchozímu zásahu skla, čipů a hliníku podstatně menší a tak z žádnému vážnějšími zranění vojáka nedošlo.

Tento případ však není prvním, kdy jablečný přístroj prokázal svou neprůstřelnost. Například loni zastavil stařičký iPhone 4 kulku, kterou vypálil zloděj na pronásledujícího studenta přímo v kampusu školy. Během války v Iráku zase iPod amerického vojáka dokázal pohltit střelu ze samopalu AK-47.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button