Novinky

Samsung Galaxy Note 8 vs iPhone 7 Plus: zajímá vás, kdo z rivalů nabídne lepší fotoaparát?

Společnost Samsung před pár dny představila svůj nový smartphone Galaxy Note 8. A jelikož jde o výkladní skříň jihokorejského výrobce, na oficiální premiéře samozřejmě nemohlo chybět přímé srovnání fotoaparátu s dosluhujícím iPhonem 7 Plus. Jak je na podobných akcích zvykem, Samsung svůj nejvybavenější model pozicoval do role absolutního vítěze. Pokud však odhlédneme od tabulkových parametrů, které jasně nahrávají do karet Samsungu, potenciální zájemce jistě bude zajímat, jak si oba rivalové stojí z hlediska fotoaparátu. Samsung Galaxy Note 8 i iPhone 7 Plus totiž disponují duální optikou, kterou lze využít pro bezeztrátový zoom či hrátky s hloubkou ostrosti.

Zajímavé srovnání fotoaparátů se objevilo na Youtubovém kanálu TechBuzz, jehož autoři publikovali video, z něhož si lze udělat alespoň částečnou představu o tom, který ze smartphonů nabízí lepší výsledky. Na první pohled je evidentní, že Samsung Galaxy Note 8 sází na citelně vyšší saturaci barev. Co se týče optické stabilizace, oba modely na tom jsou dle našeho subjektivního názoru podobně. Při porovnání detailů získává převahu Galaxy Note 8, u něhož lze pozorovat lepší prokreslení a detaily. V ostatních disciplínách jsou výsledky přibližně stejné, byť běžný uživatel bude s nejvyšší pravděpodobností preferovat výstup z Galaxy Note 8, jehož barevné podání působí líbivějším dojmem.

Ať už se přikloníte na jakoukoli stranu, pro uživatele Applu to znamená jediné, Samsung téměř po roce od uvedení iPhone 7 Plus (recenze) dotáhl ztracený náskok, nicméně zásadní rozdíl či vylepšení nepřinesl. Mnohem zajímavější ovšem bude sledovat srovnání s iPhone 8, jehož debut se odehraje za tři týdny. Následná porovnání pak budou mít mnohem vyšší vypovídající hodnotu, než když vedle sebe postavíte dvě zařízení, které od sebe dělí téměř celý rok.

Elon Musk a odborníci na umělou inteligenci poslali vážný dopis OSN. Bojí se o budoucnost lidstva

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button