Novinky

Dvanáctiletý pokrok měřený iPhonem. Youtuber srovnal nejstarší a nejnovější model

Téměř ihned po představení nové generace iPhonu je slavný smartphone podroben pečlivému srovnání s nejbližšími konkurenty. Přístroje jiných výrobců jsou už dnes ovšem tak vyspělé, že se převážně jedná spíše o souboj detailů. O mnoho jiné to nebývá ani při srovnání nejnovějšího iPhonu s jeho předchůdcem z minulého roku. To je nejspíš důvod, proč se youtuber MKBHD rozhodl pro trochu jiné srovnání.

Postavil totiž vedle sebe iPhone 11 Pro a originální iPhone z roku 2007. Lidé totiž mají tendenci zapomínat, o jaký obrovský kus technologie za relativně krátkou dobu pokročila. Prapředek dnešního iPhonu vypadá ve srovnání s aktuálním zástupem jako nepraktická cihlička. Při přímém srovnání si člověk uvědomí, jak iPhone za dobu své existence vyrostl.

General Motors vzkřísilo legendární pickup z šedesátek. Udělalo z něj elektrický hot rod

Youtuber srovnal také foťáky obou telefonů. Asi není potřeba zdůrazňovat, který iPhone v testu zvítězil. Spíše se ukázalo, jak se kamera v mobilních telefonech posunula. Z rozmazané šmouhy až k fotce, kterou byste si klidně mohli pověsti na stěnu jako plakát. Srovnat bylo možné pouze zadní snímače. Přední kameru totiž přinesl až iPhone 4.

Na původní iPhone nebylo dokonce možné ani zachytit video. V uživatelském prostředí původního iPhonu byste dokonce hledali marně také notifikační centrum a nabídku pro změnu tapety. Vše se objevilo až později. Sami jsme zvědaví, jaký výsledek přinese srovnání iPhonu 11 Pro s jeho o 12 let mladším nástupem. Na takové video si ovšem budeme muset počkat do roku 2031.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button