Novinky

MacBook Pro zachránil svého majitele před smrtí při střelbě na floridském letišti

Pokud sledujete dění ve světě, jistě vám neunikla zpráva o hrůzném činu, která se odehrála na floridském letišti Fort Lauderdale. Irácký veterán Esteban Santiaga po příletu z Kanady si vyzvedl své zavazadlo s ukrytou zbraní, kterou na toaletách nabil a pak s ní začal střílet do cestujících v hale. Během střelby zahynulo pět osob a dalších třináct bylo zraněno. Mezi očité svědky celé události patřil Steve Frappier, který v rozhovoru pro CNN uvedl, že nebýt MacBooku Pro, patrně by nebyl mezi živými. V momentě kdy Frappier uslyšel výstřely, padl i s batohem na zem.

screen-shot-2017-01-07-at-4-20-54-am

Když jsem uslyšel střelbu, na nic jsem nečekal a okamžitě jsem padl na zem. Střelec několikrát vystřelil mým směrem, během čehož jsem ucítil, jak mě něco zasáhlo do batohu,“ uvedl Frappier. V okamžiku, kdy se situace uklidnila, Frappier vyndal svůj MacBook Pro, který zasáhla vypálená kulka. Že nešlo pouze o odrazenou střelu mu potvrdila kulka nalezená na dně batohu.

iPhone 5c zachránil svému majiteli život před výstřelem z brokovnice

Vyšetřující činitelé FBI se jasně shodli na tom, že nebýt MacBooku, kulka by prošla batohem a zasáhla tělo svědka. Tento případ není jediným, kdy produkty Applu zachránily svým majitelům život. V roce 2015 byl evidován incident, při němž iPhone 5c obdobným způsobem zabránil zranění střelnou zbraní.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button