Novinky

Zbylo Applu nějaké překvapení? Známe téměř kompletní specifikace iPhonu 8 a iPhonu X

O víkendu jsme vám přinesli detailní analýzu poslední beta verze operačního systému iOS 11, který odhalil celou řadu zajímavých informací o chystaném iPhonu 8 a iPhonu X. Další trochou do mlýna opět přispěl vývojář Steve Troughton Smith, který ve zdrojových kódech vypátral další hardwarové specifikace. Konkrétně jde o kapacitu operační paměti, která v případě iPhonu 8 bude činit rovné 2 GB. Lépe vybavený iPhone X se pochlubí 3GB operační pamětí. Pro srovnání, stále aktuální iPhone 7 (recenze) nabízí 2 GB, respektive 3 GB u iPhone 7 Plus (recenze). V tomto směru tedy nepůjde o nikterak zásadní navyšování. Přestože konkurenční smartphony s Androidem nabízí mnohem vyšší kapacitu, je dobré poukázat na skutečnost, že iPhony pracují se systémovými prostředky mnohem šetrněji a proto lze předpokládat, že půjde o více než dostatečné hodnoty.

Co se týče technologie fotoaparátu, podle Smitha máme u iPhonu X očekávat 12Mpx snímač s podporou nahrávání 4K videa při frekvenci 60 snímků za vteřinu. Přední selfie kamerka se pochlubí rozlišením 7 Mpx a schopností natáčet FullHD videa. Srdcem všech chystaných novinek se stane procesor Apple A11 Fusion, který nabídne šest výpočetních jader. Dvě z nich budou aktivní při méně náročných procesech, přičemž zbylé kvarteto se přihlásí ke slovu ve chvílích, kdy bude zapotřebí maximální výkon.

Detailní analýza iOS 11 Golden Master: spousta informací nejen o budoucím iPhonu

Kompletní rozřešení všech otázek kolem nových iPhonů přijde již zítra v 19 hodin našeho času, kdy Apple odstartuje tiskovou konferenci. Naše redakce bude veškeré dění pečlivě sledovat a přinese vám souhrnné články o všech novinkách, které kalifornský výrobce v průběhu večere představí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button