Novinky

Apple hodlá recyklovat iPhone 8. Dostane lepší procesor, fotoaparát a pořádnou nálož paměti

Jestli Apple v něčem opravdu exceluje, jsou to jednoznačně recyklace jeho starších produktů. Příkladem za všechny je iPhone SE, který se doslova přes noc stal prodejním trhákem. Opomenout nelze ani nedávné uvedení nových tabletů iPad mini a iPad Air (článek zde). Ze strany Applu jde o velmi chytrý tah, kterým zabije hned několik much jednou ranou. V prvé řadě nemusí utrácet za vývoj nového produktu, jelikož použije staré šasi, které následně osadí aktuálním hardwarem. Tím pádem získá nový produkt s minimem úsilí a který může nabídnout za podstatně lákavější cenu, než u zbrusu nového zařízení. A je to právě cena, na co zákazníci často a rádi slyší. Jakkoli s tím můžete nesouhlasit, čísla hrají jasně ve prospěch této strategie, která alespoň prozatím funguje.

Podle nejnovější zpráv to navíc vypadá, že Apple s recyklováním starších produktů končit rozhodně nehodlá. Pokud zdroje takříkajíc nevaří z vody, dost možná se dočkáme reinkarnace modelu iPhone 8. Facelift aktuálně nejlevnějšího iPhonu v nabídce Applu bude stavět především na procesoru a fotoaparátu. Ten má být v tomto případě zastoupen čipsetem Apple A13 a optice převzaté z iPhonu Xr (recenze). Základ nabídky má tvořit varianta s 128GB interním úložištěm. Další výbava bude zahrnovat 4,7“ displej, který bude totožný s tím, jaký nabízí aktuální iPhone 8. Co už tak potěšující není, je předpokládaný termín uvedení, který je údajně naplánován až na březen příštího roku. 

Zdroj
gsmarena
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close