Novinky

Uživatelé nových iPhonů si stěžují na nechtěné zapínání svítilny. Jak tento problém vyřešit?

V posledních dnech se na oficiálních stránkách Apple podpory začala šířit jedna velmi neobvyklá stížnost. Několik stovek uživatelů iPhonu zmiňuje svou zkušenost s náhodným zapínáním svítilny. Problém se týká výhradně modelů iPhone X, iPhone Xr (recenze), iPhone Xs a iPhone Xs Max (recenze), které mají umístěnou zkratku pro svítilnu na zamykací obrazovce.

Ačkoli je pro aktivaci svítilny nutné 3D Touch gesto, tedy silnější stlačení displeje v levém dolním rohu, dotčení uživatelé požadují po Applu adekvátní řešení problému. K zapnutí baterky údajně stačí i letmý dotyk, což má řadu nepříjemných následků. Kromě zahřívání smartphonu to vede k rychlejšímu vybíjení akumulátoru, což může být za určitých okolností problém.

Klávesová zkratka pro svítilnu a fotoaparát na zamykací obrazovce se objevila s příchodem iPhonu X (recenze). Apple však neumožňuje přizpůsobení těchto ovládacích prvků, což evidentně nemusí všem vyhovuje. Jediným možným řešením, jak tento problém eliminovat, je vypnout funkci pro rozsvícení displeje klepnutím: Nastavení -> Obecné  -> Zpřístupnění -> Klepnutí pro probuzení. Další možností je vypnout funkci Probudit zvednutím, kterou můžete deaktivovat v Nastavení -> Zobrazení a jas.

Narazili jste při používání iPhonu na podobný problém, nebo jde podle vás pouze o špatnou manipulaci ze strany  uživatelů? Dejte nám vědět svůj názor v diskuzi pod tímto článkem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close