Novinky

iPhone SE sdílí řadu součástek se tři roky starým iPhonem 8. Zaměnit půjde například displej i fotoaparát

Nedávno představený iPhone SE se již dostal k prvním majitelům, mezi nimiž nesměli chybět ani montéři z webu iFixit. Stejně jako ve všech ostatních případech i tentokrát na nic nečekali a pustili se do kompletní rozborky. Výsledkem je podrobná zpráva, která odhaluje zajímavé poznatky. Jde totiž o to, že nový iPhone SE sdílí několik dílů s tři roky starým modelem iPhone 8.

Zdroj: Apple

Zpětná kompatibilita komponent mezi iPhony byla až doposud prakticky nemyslitelná. Časy se ovšem mění a podle iFixit lze u iPhonu SE použít například displej, fotoaparát, čelní kamerku, šuplík pro SIM či Taptic Engine z iPhonu 8. V případě záměny displeje je ovšem nutné počítat s tím, že zařízení přijde o funkci True Tone pro automatickou korekci barev na základě okolního osvětlení.

Zdroj: Apple

Na druhou stranu to znamená, že případná výměna displeje na iPhonu SE bude v servisech mnohem levnější, než tomu bylo v předchozích letech. Při pohledu na odhalené útroby se zdá, že iPhone 8 a iPhone SE disponuje téměř identickým akumulátorem. Zde ovšem záměna možná není, jelikož Apple u letošní novinky používá jiný typ konektoru.

Zdroj: iFixit

Z aktuálních informací to také vypadá, že iPhone SE 2020 disponuje stejnou kamerou jako tři roky starý iPhone 8. Pokud jde o rozdíly ve výsledné kvalitě, navrch bude mít zřejmě iPhone SE. Data ze snímače budou sice totožná, nicméně o následné zpracování se stará mnohem výkonnější procesor A13 Bionic, který pohání i vlajkovou loď iPhone 11 Pro.

Celkově v iFixit chválí možnost zpětné kompatibility dílů mezi iPhonem 8 a novým iPhonem SE. V praxi to bude hrát významnou roli při snižování míry elektronického odpadu a nižších cenách za servisní úkony.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button