Novinky

Co můžeme čekat od zítřejší Apple keynote? Apple Watch Series 6, iPad Air a další novinky

Na nové iPhony, alespoň prozatím, zapomeňte...

Pokud sledujete dění kolem Applu, jistě vám neuniklo, že kolem letošní zářijové keynote bylo a stále je spousta otazníků. Když se do konce srpna neobjevila žádná zmínka, natož pozvánka na zářijovou událost, jak tomu bývá zvykem, začalo se spekulovat, že v září se žádné keynote vůbec nedočkáme. Pár dní na to se začalo mluvit o tom, že v úterý 8.9.2020 má Apple něco v plánu. Spekulovalo se o představení nových Apple Watch a iPadu Air pomocí tiskové zprávy. Osobně jsem ale doufal, že se tak nestane a že i tyto produkty si užijí svůj čas na jevišti.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Apple ovšem v úterý “pouze” oznámil, kdy se bude konat letošní akce. Stále nám ještě zbývá více než 24 hodin do živého přenosu, který budeme pečlivě sledovat a rozhodně se můžete těšit na písemné shrnutí všeho, čím se Apple pochlubí. Teď už se ale pojďme společně podívat na vše, co můžeme zítra z Apple Parku očekávat.

Slogan “Time Flies” na pozvánce na letošní událost by mohl odkazovat jak na hodinky, tak například na design iPadu Air, nebo dokonce iPhonu.

Apple Watch 

O nových Apple Watch Series 6 se v poslední době mluví opravdu hodně. Novinka by měla nabídnout stejný design jako mají Series 5, měření saturace kyslíku v krvi a samozřejmě měření spánku, které ale bude dostupné i na starších hodinkách. To víme jistě z testování watchOS 7. Spekuluje také o tom, že by hodinky mohly nabídnout novou modrou variantu, která je spíše svázána s představením nového iPhonu 12 Pro. Dále se mluví o tom, že Series 6 budou umět poznat, když se dostanete do stresu. 

Zdroj: macrumors

Co se týče nových Apple Watch, objevují se i spekulace o jejich SE verzi, která by stejně jako je tomu u iPhonů, měla nést starší design, tedy ten, který známe z Apple Watch Series 3 a starších. A hlavním tahákem by měla být cena hodinek. Ta by měla být po vzoru iPhonů podstatně nižší. Jinými slovy řečeno, je šance, že Apple představí revizi Apple Watch Series 3 s novým názvem SE a bude je prodávat po boku Series 6. Tím by tedy kompletně nahradil stávající modely Series 3 a Series 5. Tím pádem bychom se měli dočkat i stejných cen, jaké mají stávající modely.

Zdroj: apple.com

iPad Air

Poslední iPad Air (2019) převzal design po předposlední generaci iPadu Pro (10,5”). Nyní by se měl odehrát stejné scénář, ale designově mnohem zajímavější. Je téměř potvrzené, že nový iPad Air bude mít stejný design jako iPad Pro (2018). Očekáváme tedy 10,8” až 11” palcový bezrámečkový displej a krásné ostré hrany. Upgradu se dočká i nabíjecí port iPadu Air. Opět po vzoru iPadu Pro by se nový iPad Air měl dočkat USB-C rozhraní. Stejně tak by nový iPad Air mohl nabídnout stereo reproduktory a pohánět by ho mohl čip A14.

Zdroj: https://twitter.com/thenorthsglobe

Vzhledem k tomu, že design nového iPadu by měl být téměř shodný s iPady Pro 11”, hovoří se i o tom, že s novým iPadem Air bude kompatibilní příslušenství, které je nyní k dispozici pro tyto modely. Konkrétně se hovoří o podporě Apple Pencil 2, která se díky novému designu bude dát magneticky přichytit na bok iPadu, ale i Magic Keyboard, která otřásla světem minimálně díky své ceně. 

Jak budeme nový iPad Air odemykat? Touch ID? FaceID? Dříve se spekulovalo o tom, že Apple připravuje nový iPad Air s Touch ID zabudovaným pod displejem. V posledních únicích ale bylo řečeno, že Touch ID se přestěhuje z domovského tlačítka do zamykacího tlačítka, které se nachází na horní straně iPadu. 

Zdroj: https://www.macrumors.com

Apple One

Co se týče služeb, měla by být představena Apple One, která sjednotí více předplatných do jednoho. Například předplatné  Music,  TV+,  Arcade, iCloud apod.

Spekuluje se také o tom, že Apple představí předplatné i pro fitness a workout, kde budete mít v nové aplikaci na vašem iPhonu, iPadu a Apple TV svého osobního virtuálního trenéra. Řekl bych, že momentálně je to zásah do černého a spousta lidí by takové předplatné využila.

iPhone 12 a 12 Pro

O nových iPhonech se už od července mluví ve spojení s opožděným dodáním, dokonce i s pozdějším představením. Já ale stále doufám, že se zítra nových iPhonů dočkáme. Spekuluje se o tom, že nástupce iPhonu 11, tedy, maximálně týdnů. Co se týče Pro modelů, ty by měly být k dispozici později. Hovoří se dokonce až o listopadu tohoto roku.

První novinkou letošních iPhonů měl být design po vzoru iPhonu 4/4S. Tedy ostré hrany a skleněná záda. Nové iPhony by dokonce měly přijít s jednou úplně novou velikostí a vzhledem k zužování rámečků displeje bychom se měli dočkat i větších displejů na modelech Pro a Pro Max při zachování stejných velikostí těl telefonů. Novou velikostí by měl být 5,4” palcový iPhone 12, který bude menším bratříčkem už zajeté 6,1” palcové velikosti, kterou tu máme od iPhonu Xr. Pro modely by potom měly mít úhlopříčky 6,1” a 6,7” palců. Nynější iPhony 11 Pro a Pro Max mají displeje o velikostech 5,8” a 6,5” palce.

Zdroj: phonearena.com

Když už mluvíme o displejích Pro modelů, dlouho už se také spekuluje o tom, že právě letošní Pro modely dostanou po vzoru iPadu Pro i 120Hz displej s o poznání menším notchem, neboli výřezem v displeji. 

Loni jsme se u iPhonu 11 Pro a Pro Max dočkali nové Půlnočně zelené varianty. U letošních iPhonů se už dlouho hovoří, že “limitovanou” barvou bude Navy blue. 

Zdroj: https://medium.com/macoclock/

Trojitý fotoaparát by mohl nabídnout 3x optický zoom a vylepšené Smart HDR pro lepší snímky za snížených světelných podmínek. Spoustu uživatelů také volá po nočním režimu u ultra-širokoúhlého objektivu. Co se týče videa, mohli bychom se dočkat 4K videa až při 240 snímcích za vteřinu. Mluví se i o přidání LiDAR skeneru.

První Mac s Apple Silicone procesorem

Na červnovém WWDC20 Apple ukázal, že již ve všech produktech má své čipy. Jen v počítačích mu zatím supluje Intel. Proto se Apple rozhodl představit svůj procesor pro počítače Mac. Také přislíbil, že prvního počítače s tímto procesorem se dočkáme do konce roku 2020. Hovoří se o novém MacBooku Air, nebo MacBooku Pro.

Zdroj: apple.com

AirTags

O AirTags se také spekuluje již dlouho. Mělo by se jednat o trackovací zařízení, které si dokážete zobrazit v telefonu v aplikaci Najít. Využití je tedy takové, že si AirTag dáte například do batohu či kabelky. V případě, že zavazadlo někde zapomenete, nebo nedej bůh ztratíte, dokážete ho lokalizovat. 

Zdroj: https://www.macrumors.com

AirPods Studio

Celosvětově oblíbená bezdrátová sluchátka AirPods by se měla dočkat své studiové verze. Ta by měla stejně jako model Pro nabídnout aktivní potlačení hluku. Vzhledem k tomu, že Apple vlastní Beats, nebojím se, že by nová AirPods byla špatná sluchátka. Ba naopak. Podoba sluchátek unikla pomocí ikony v kódu iOS.

Zdroj: https://www.macrumors.com

Možností, co všechno může Apple zítra představit je opravdu požehnaně. Avizované Apple Watch Series 6 a iPad Air lze brát za jistotu, kterou může doplnit celá řada dalších produktů. Jaké z nich to nakonec budou se ostatně dozvíme už velice brzy. Do diskuze nám zatím můžete napsat, čím by vám Apple udělal největší radost.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button