Novinky

Apple Silicon přichází. Ještě letos dostane nové procesory MacBook Pro a možná i MacBook Air

Jednou z nejzásadnějších novinek, které Apple ohlásil na letošní konferenci WWDC, byl přesun Applu od čipů Intelu k vlastním procesorům, které značka nazvala Apple Silicon. Procesory této řady by postupně měly dostat všechny přenosné i stolní počítače od Applu. První z nich ještě letos. Nyní už začíná být jasnější, které počítače se nových čipů dočkají jako první. Podle magazínu Digitimes, který důvěryhodné zákulisní informace přináší celkem často, dostanou procesory Apple Silicon jako první MacBook Pro a MacBook Air.

Zdroj: Apple

Výroba by přitom měla začít už během léta. To je o něco dříve, než původně předpovídal Ming-Chi Kuo, podle jehož zdrojů se nový MacBook Air měl objevit možná až příští rok. Představení během letošního podzimu by mohlo naznačovat, že náběh výroby u asijských partnerů Applu probíhá po neplánovaných odstávkách rychleji, než bylo předpokládáno. Stále častěji se také mluví o tom, že Apple řadu MacBooků rozšíří o stroj s úhlopříčkou 14 palců.

Messenger pro iOS dostal novou funkci pro sdílení obrazovky

Digitimes dále pokračuje zprávami o novém iPadu. Apple údajně připravuje nový tablet s rozlišením 10,8 palců, který by se měl na pultech obchodů objevit za přijatelnější cenu. Apple tak nejspíše bude pokračovat ve své strategii kdy se z iPadů snaží udělat masovou záležitost. Pro mnoho uživatelů se iPad stále častěji stává plnohodnotnou náhradou přenosného počítače.

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button