Novinky

iPad Air 4 klepe na dveře. Uniklý manuál prozradil bezrámečkový design a Touch ID ukryté v zapínacím tlačítku

Pomalu a jistě se blížíme chvíli, kdy Apple představí své další klíčové novinky. Tou nejhlavnější se pochopitelně stane iPhone 12, ovšem další generace jablečného smartphonu nebude jediným tahákem zářijové keynote. Na internet totiž unikl údajný manuál k chystanému tabletu iPad Air 4. Fotografie se původně objevily na čínské sociální síti, odkud dál putovaly na Twitter, kde je sdílel uživatel DuanRui.

Zdroj: Twitter / DuanRui

 

Zřejmě nejzajímavější informací je to, že čtvrtá generace iPadu Air dorazí ve stejném designu jako modelová řada iPad Pro. To znamená citelně tenčí rámečky a chybějící domovské tlačítko. Manuál však překvapivě nezmiňuje Face ID, ale místo toho ukazuje, jak aktivovat Touch ID, které se ukrývá v zapínacím tlačítku na horním okraji.

Zdroj: Twitter / DuanRui

 

Z toho lze usoudit, že Face ID zůstane i nadále výsadou lépe vybaveného iPadu Pro a nový iPad Air bude i nadále spoléhat na čtečku otisků. Další stránky manuálu zmiňují přítomnost rozhraní Smart Connector pro připojení klávesnice Magic Keyboard a dalšího příslušenství. Připravovaný iPad Air 4 se dále pochlubí USB-C portem a pravděpodobně displejem s úhlopříčkou 11 palců.

Zdroj: Twitter / DuanRui

 

Ačkoli výše zveřejněné fotografie zůstávají bez dalšího ověření, není příliš důvodů jim nevěřit. Již dříve se totiž objevily informace, podle nichž má Apple v letošním roce představit zbrusu nový tablet střední třídy v designu iPadu Pro. S podobnou predikcí ostatně nedávno vyrukoval také dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo, který v podstatě tvrdil to samé.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button