Novinky

Další únik potvrdil, že iPhone 12 Pro dostane 120Hz displej a řadu příjemných vylepšení k tomu

Jestli někomu přišlo, že poslední dvě generace iPhonu nepřinesly nic zásadního, tak letos si pravděpodobně spraví chuť. S další náloží novinek tentokrát přišel Max Weinbach, která na Youtube kanále prozradil pár zajímavých detailů o iPhone 12 Pro.

Zdroj: Phonearena

Chystaný iPhone 12 Pro má disponovat displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz. Telefon však bude v praxi dynamicky přepínat mezi 60 Hz a 120 Hz, aby tím snížil energetické nároky. V jistém ohledu půjde o podobný systém, jako je ProMotion, který využívají iPady již několik let. S vyšší obnovovací frekvencí displeje naroste i kapacita integrovaného akumulátoru.

V případě iPhone 12 Pro Max se máme dočkat baterie s kapacitou vyšší než 4400 mAh. To je rozhodně potěšující zpráva, která by mohla znamenat, že letošní iPhony nabídnout minimálně stejně dobrou výdrž jako iPhone 11 Pro.

Další novinkou se má stát přepracovaný modul Face ID s menšími rozměry. Díky tomu se zmenší také samotný výřez v horní části displeje. Zároveň má Face ID v iPhonech 12 podporovat širší úhel záběru. O vylepšeném systému Face ID neslyšíme poprvé a Max Weinbach tak potvrdil dříve uniklé zvěsti.

Zdroj: Phonearena

Pokud jde o fotoaparát, tak Apple se tentokrát chce soustředit na pořizování fotek za slabého osvětlení. K tomu má použít rychlejší autofocus a vylepšenou stabilizaci. Inovace se dotkne také Smart HDR, které se postará o snížení šumu v tmavých částech snímků. Do hry pochopitelně vstoupí také LiDAR, jehož přítomnost se projeví zejména u lepšího zpracování fotek pořízených v portrétovém režimu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close