Novinky

Chystaný iPhone 12 dostane citelně vylepšené Face ID a speciální čip pro hloubkové snímání prostoru

Před nějakou se začaly objevovat zvěsti o tom, že Apple hodlá u dalšího iPhonu přistoupit k miniaturizaci Face ID modulu. To bude v praxi znamenat zmenšení výřezu v horní části displeje. Tuto hypotézu nově potvrzují i nejnovější zprávy, které se odvolávají na dodavatelské řetězce. Další novinkou se údajně stane zbrusu nový ToF čip pro hloubkové snímání prostoru. Ten najde místo na zadní straně a pravděpodobně tak rozšíří kamerový modul o další čočku.

Jeho smyslem bude posílit schopnosti při zpracování rozšířené reality. V podstatě to bude fungovat tak, že senzor vyšle signály, které se odrazí od objektů a vrátí zpět do snímače. Nejlepší výsledky má tento systém podávat až do vzdálenosti 3 metrů, díky čemu najde využití také v portrétovém režimu.

Do premiéry iPhonu 12 sice zbývá stále poměrně dost času, ale již nyní je jisté, kde lze očekávat největší vylepšení. Zmenšení Face ID modulu je více než pozitivní zprávou, která potěší nejednoho uživatele. Lze také počítat s tím, že revize Face ID bude znamenat rychlejší odezvu a obecné zlepšení uživatelského zážitku. Slibně zní také integrace ToF senzoru, který by mohl přinést další zajímavé funkce spojené s rozšířenou realitou, v níž Apple vidí obrovský potenciál.

Všechny dosavadní iPhony se sice chlubí špičkovým fotoaparátem, ovšem funkce portrétového režimu má k dokonalosti stále daleko. Implementace snímače pro hloubkové snímání prostoru může tento neduh elegantně vyřešit.

Jaká funkce by vám udělala u iPhonu 12 největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
phonearena
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close