Tipy a triky

Historicky první veřejná beta watchOS je tu! Poradíme vám, jak nainstalovat watchOS 7 do vašich Apple Watch

Na červnové konferenci WWDC, kde Apple představil své nové systémy pro následující rok, přislíbil jejich veřejné beta verze na červenec tohoto roku. Co se týče iOS a iPadOS 14 se povedlo tento slib dodržet. MacOS 11 Big Sur Public Beta ovšem vyšla až 6. srpna.

Jako poslední se dostalo na hodinky Apple Watch. Public, neboli veřejná beta verze byla vydána v pondělí 10. srpna. Jedná se o historicky první veřejnou beta verzi systému pro Apple Watch s pořadovým číslem 7. Seznam všech novinek, které nový systém přináší  naleznete zde.

Poznámka autora: Před instalováním watchOS 7 si projděte celý návod. Poté postupujte krok po kroku.

Hodinky nelze obnovit!

Jako první je důležité si uvědomit, že pokud se vám něco pokazí v iOS nebo iPadOS 14, můžete se pomocí tohoto návodu vrátit zpět na aktuální podporovanou verzi iOS a iPadOS. V době psaní článku se jedná o iOS a iPadOS 13.6.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Ovšem u hodinek tomu tak není. Pokud budete z jakéhokoli důvodu potřebovat downgrade na aktuální podporovanou verzi watchOS 6.2.8, doma to nezvládnete. Jednoduše to prostě nelze. Je zapotřebí odnést hodinky do certifikovaného servisu, kde se o downgrade musí postarat certifikovaný technik.

Podporovaná zařízení

WatchOS 7 lze nainstalovat na Apple Watch 3., 4. a 5. série. Vyžaduje iPhone 6s a novější s nainstalovaným iOS 14. Bohužel ne všechny nejnovější vychytávky, které watchOS 7 přináší, jsou podporovány na všech Apple Watch. 

Jak nainstalovat watchOS 7 Public Beta

  1. Na vašem iPhonu, ke kterému jsou vaše Apple Watch spárované, otevřete tento odkaz
  2. Klikněte na Sign Up a zaregistrujte se do beta programu. Pokud už jste zaregistrováni, protože například testujete iOS 14, klikněte na Sign In.
  3. Vyberte záložku watchOS.
  4. V prvním odstavci zvolte enroll your Apple Watch.
  5. Dále klikněte na tlačítko Download profile a povolte webové stránce stáhnout konfigurační profil stisknutím Povolit.
  6. Budete přesměrováni do aplikace Apple Watch, kde nainstalujete profil. V pravém horním rohu kliknete na Instalovat a zadáte kód svého iPhonu.
  7. Poté klikněte opět na Instalovat a Instalovat.
  8. Aplikace vám navrhne restart Apple Watch, který je potřeba pro nainstalování profilu. Klikněte tedy na tlačítko Restartovat.
  9. Posledním krokem je už běžná a známá aktualizace systému. Watch > Moje Hodinky > Obecné > Aktualizace systému > Stáhnout a instalovat.

Budeme rádi, když nám vaše zkušenosti a poznatky s novým watchOS 7 napíšete do diskuze pod článkem.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button