Novinky

Apple představil watchOS 7: nové ciferníky, tanec a koronavirus v hlavní roli

Již několik let je červen ve znamení vývojářské konference, na které Apple představuje nejnovější softwarové novinky. Tím hlavním tahákem je samozřejmě i letos iOS, macOS nebo watchOS. A právě na nový hodinkový systém, tentokrát už s označením watchOS 7, se nyní podíváme trochu podrobněji.

Samotného představení watchOS 7 se jako vždy ujal Kevin Lynch. Jakožto jeden z nejdůležitějších vývojářů společnosti Apple nezapomněl na krátké ohlédnutí za loňským watchOS a jeho „nezávislosti“ na iPhonu. Pojďme se ale podívat na to, co je ve watchOS 7 nového, protože o to tady jde především.

Nové ciferníky: je libo tachymetrickou stupnici?

Jako každý rok, i letos Apple představil pár nových ciferníků. Nechybí minimalistické pojetí zobrazení času a jedné obří komplikace podle libosti. A obří nepíšu jen tak pro nic za nic. Zvolená komplikace opravdu zabírá tři čtvrtiny celého displeje a více než estetický dojem zde vítězí praktičnost a co možná nejrychlejší zjištění počasí, následujících úkolů nebo jako velké „tlačítko“ například pro spuštění hudby.

Apple přidal také zcela novou komplikaci, jež zobrazuje tachymetrickou stupnici. Tachymetrická stupnice slouží ve spojení se stopkami k měření rychlosti pohybu pozorovatele na předem známou vzdálenost (obvykle 1 kilometr, míle, námořní míle). Kromě již zmíněných ciferníků přichází kalifornská společnost ve watchOS 7 s jejich sdílením. Nově tak budeme mít možnost poslat vlastní, personalizovaný ciferník třeba našim kamarádům a ti ho na jedno kliknutí budou moci začít používat. Předpokládám, že verzi ciferníků budou muset dané Apple Watch podporovat. Nebude tak možné třeba sdílení ciferníků z Hermès hodinek na běžné hliníkové Apple Watch, které zastupují nejlevnější variantu v ekosystému Applu.

Nová cvičení: zaměřeno na tanec

Nový systém watchOS 7 nabídne také několik nových cvičení. Mezi hlavní novinky se řadí tanec. O tom se na konferenci rozpovídala Julz Arney, která má na starosti právě pohybové aktivity pro Apple Watch. Apple Watch budou při zvoleném režimu snímat horizontální, vertikální pohyb paží a samozřejmě tepovou frekvenci. Na základě těchto údajů by měly poznat, zda právě cvičíte Latinu nebo třeba Cardio dance. Rovněž potěší přidání cvičení se zaměřením na střed těla. Zapomenout nesmíme ani na přejmenování aplikace. Aplikace nyní ponese název Fitness.

Spánek: jen statistiky navíc nebo chytře připravená půda pro Apple Watch 6?

Řada uživatelů po tom dlouho volala. Někteří už několik let využívají aplikace třetích stran. Apple sice dneska nakousnul monitorování spánku, ale kromě integrace do iOS 14 a možnosti navolit si určitý sled událostí, který proběhne před spánkem (respektive časem, který si budeme moct v iOS 14 navolit) nebo podrobnějších informací o tom, kdy jsme šli spát a v kolik hodin jsme vstávali na základě nastavené večerky, respektive ranního budíku, jsme se nic zásadnějšího nedozvěděli. Možná, že si tuto funkci Apple šetří právě pro nové Apple Watch 7. generace.

Mytí rukou aneb Koronavirus v hlavní roli

Tim Cook jej zmínil na začátku konference a COVID 19, nebo abychom byli přesnější, mytí rukou se ke svému slovu dostalo i při představení další nové funkcionality. Apple Watch budou od nového systému automaticky detekovat mytí rukou a vždy vám budou odpočítávat 20 sekundový interval, po který je doporučena nezbytná hygiena právě horních končetin.

Tohle si zkrátka nemůžu odpustit, ale snad na tom nejsme ještě tak špatně, aby nám hodinky museli odpočítávat čas na něco tak samozřejmého, jako je správné umytí vlastního těla. Jaký na to máte názor vy? A co říkáte na nový watchOS 7 a jeho novinky?

Apple představil iOS 14: iPhone se konečně naučí widgety a fungovat jako klíče od auta

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button