Novinky

Vše co víme o plánovaných Apple Watch Series 6 

Existuje domněnka, která mluví o tom, že by chytré hodinky Apple Watch Series 6 mohl být dnes v 15:00 představeny. I kdyby tato predikce nebyla pravdivá, není od věci si shrnout vše, co o plánovaných hodinkách víme. 

Kdy budou Apple Watch Series 6 představeny?

Za normálních okolností Apple představuje hodinky Apple Watch po boku nových iPhonů. Existují ale spekulace, které tvrdí, že se představení nových modelů iPhonu 12 opozdí až na říjen. Dá se předpokládat, že pokud by představení iPhonu 12 bylo přesunuto až na říjen, posunulo by se i představení jablečných hodinek.

Na druhou stranu, známý leaker Jon Prosser sdělil, že Apple představí nové modely chytrých hodinek a nový model iPadu již tento týden. Šlo by o představení prostřednictvím tiskové zprávy. Prosser tvrdí, že Apple naplánoval tiskovou zprávu na 8.9 15:00. 

Z čeho budou Apple Watch Series 6 vyrobeny?

Zdroj: Apple

Chytré hodinky Apple Watch si můžete zakoupit v několika variantách. S Apple Watch Series 3 byla představena nová keramická varianta a Apple Watch Series 5 přišly i v titanové verzi. 

Očekáváme, že Apple Watch Series 6 přijdou v hliníkové, v nerezové oceli, titanové a keramické variantě. 

Objevilo se několik spekulací, že by Apple Watch mohly dostat variantu z plastu. Tento levnější model by byl ideální pro ty, kteří by si hodinky chtěli vyzkoušet, nebo jako bezpečnostní doplněk pro děti.

Doteď všechny modely disponovaly OLED obrazovkou. Existují spekulace, že chce Apple přejít z OLED technologie na microLED. Tato technologie je úspornější, tudíž by stoupla také výdrž hodinek. Několik analytiků si ale myslí, že se této technologie nedočkáme do roku 2023. 

Změny v konektivitě

Apple Watch Series 6 by měly disponovat novým typem LCP obvodů, které mají vylepšit konektivitu mezi vašimi zařízeními. Vylepšená by mohla být anténa, která by měla podporovat WiFi 6. Inovovaný hardware by také měl přispět k vylepšení vodotěsnosti, respektive zvýšené odolnosti pouzdra vůči vniknutí vody a prachu do útrob hodinek. 

Existují domněnky o tom, že bychom se v nových Apple Watch Series 6 měli dočkat „dětského režimu“. Tento režim by povolil spárovat Apple Watch dítěte k iPhonu rodiče. Dětský režim by mohl obsahovat, již známou funkci Čas u obrazovky. 

Nové zdravotní funkce

Měření saturace v kyslíku krvi je jednou z nových zdravotních funkcí, která by se měla v nových hodinkách objevit. S touto funkcí by se vázala i upozornění o nízkých hodnotách, které by vám vaše hodinky posílaly. Jedna z dalších zdravotních funkcí, která je 100% potvrzená, je měření spánku, jež bude dostupná i na starších modelech v rámci aktualizace na watchOS 7. Existují spekulace o tom, že by se v hodinkách mělo objevit monitorování psychického stavu. 

Cena

Aspekt na který jsou všichni zvědaví, je jednoznačně cena. Bohužel pro vás mám špatnou zprávu, o ceně se v žádných spekulacích nemluvilo. Pokud vezmeme v potaz to, že Apple Watch Series 5 nyní začínají na 399 dolarech, mohli bychom odhadnout, že cena nových Apple Watch Series 6 se bude pohybovat v podobných relacích jako aktuální modelová řada.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button