Novinky

Apple oznámil datum představení nového iPhonu 12 a dalších zařízení

Přece jenom jsme se dočkali. Apple před několika chvílemi oznámil oficiální datum, kdy se bude konat představení nových Apple produktů. Apple by měl představit nový iPhone 12, Apple Watch Series 6 a mnoho dalších zařízení už 15. září v 19:00. 

Stejně jako v případě WWDC 2020 bude Apple Keynote zcela online. Toto rozhodnutí je hlavně kvůli koronavirové situaci. Živý záznam zářijového eventu bude nejspíše umístěn na stránkách Applu, v aplikaci na Apple TV a na YouTube. 

Co tedy máme od Keynote očekávat? Uděláme si finální shrnutí

iPhone 12

Tento rok bychom se měli dočkat čtyř nových modelů iPhonu 12 a to v následujících verzích: 

  •  Jeden model iPhonu 12 s 5.4 palcovým OLED displejem
  •  Dva modely iPhonu 12 s 6.1 palcovým OLED displejem
  •  Jeden model iPhonu 12 s 6.7 palcovým OLED displejem 

iPhone 12 by se měl stát zároveň nejmenším i největším iPhonem s edge to edge displejem. 

Z velikostí displejů si můžeme odvodit, že by měly vyjít následující modely:

  •  Jeden model iPhonu 12 menší než iPhone 11
  •  Dva modely iPhonu 12 stejné velikost jako iPhone 11
  •  Jeden model iPhonu 12 větší než iPhone 11 a iPhone 11 Pro

Očekává se, že všechny nové modely iPhonu 12 budou disponovat plnou podporou pro obě verze 5G připojení (jak sub-6 GHz 5G, tak mmWave 5G). I přes to, že Apple začal s vývojem vlastních 5G modemů. V iPhonu 12 budou nejspíše použity modemy od společnosti Qualcomm.

Dalším rozdílem mezi modely iPhonu 12 bude technologie a počet objektivů. Dva modely by měly obsahovat kameru se dvěma objektivy a další dva modely kameru se třemi objektivy.

Model iPhonu 12 s 5.4 palcovým displejem by měl mít duální kameru s širokoúhlým objektivem a teleobjektivem. Stejná sada by měla být i na levnějším 6.1 palcovém modelu. V případě modelů s třemi čočkami je ještě doplní ultra široký objektiv. V sadě kamer by neměl chybět ani ToF senzor, který zpracovává prostorová data. Může přispět k vylepšení fotek vytvořených portrétovým režimem. Zároveň bude hrát významnou roli také v aplikacích pro rozšířenou realitu.

Apple Watch

Od chytrých hodinek Apple Watch zas tak razantní změnu neočekáváme, ale počítáme s maličkostmi, které udělají radost. 

Zdroj: appleinsider

Chytré hodinky Apple Watch si můžete zakoupit v několika variantách. S Apple Watch Series 3 byla představena nová keramická varianta a Apple Watch Series 5 přišly i v titanové verzi. Očekáváme, že Apple Watch Series 6 přijdou v hliníkové, v nerezové oceli, titanové a keramické variantě. Objevilo se několik spekulací, že by Apple Watch mohly dostat variantu z plastu. Tento levnější model by byl ideální pro ty, kteří by si hodinky chtěli vyzkoušet, nebo jako bezpečnostní doplněk pro děti. Doteď všechny modely disponovaly OLED obrazovkou. Existují spekulace, že chce Apple přejít z OLED technologie na microLED. Tato technologie je úspornější, tudíž by stoupla také výdrž hodinek. Několik analytiků si ale myslí, že se této technologie nedočkáme do roku 2023.

Měření saturace kyslíku v krvi je jednou z nových zdravotních funkcí, která by se měla v nových hodinkách objevit. S touto funkcí by se vázala i upozornění o nízkých hodnotách, které by vám vaše hodinky posílaly. Jedna z dalších zdravotních funkcí, která je 100% potvrzená, je měření spánku, jež bude dostupná i na starších modelech v rámci aktualizace na watchOS 7. Existují spekulace o tom, že by se v hodinkách mělo objevit monitorování psychického stavu.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button