Novinky

Připravte prasátka na porážku. Apple už brzy začne prodávat chytrý reproduktor HomePod

Apple v loňském roce představil celou řadu novinek. Kromě klíčových smartphonů iPhone X (recenze) iPhone 8, iPhone 8 Plus (recenze), Apple Watch Series 3 a Apple TV 4K jsme se dočkali i zbrusu nového počítače iMac Pro. Ve stínu těchto produktů se ovšem ukrývá ještě jedno zařízení, které brzy zabojuje o místo v našich obývácích. Řeč je o chytrém reproduktoru Apple HomePod (preview), který se má údajně co nevidět objevit na pultech obchodů. Zahraniční web Taipei Times přišel s tvrzením, že společnost Inventec zajišťující výrobu HomePodu dosáhla požadované produkce jednoho milionů kusů. Dodávka má být v následujících dnech připravena k expedici, na kterou zřejmě naváže oficiální start prodeje.

HomePod měl být původně dostupný již na sklonku loňského roku, nicméně Apple prodej pozdržel. V oficiálním prohlášení uvedl, že potřebuje ještě nějaký čas na to, aby vyladil poslední detaily. Hlavním příčinou stojící za zpožděním údajně stálo softwarové vylepšení a doladěním hardwaru. Zdroj této informace odmítl být jmenován z důvodu citlivosti tématu. Autoři zprávy se ovšem odvolávají na jeho blízké vazby s dodavatelskými řetězci a důvěryhodnost.

Pomalý start prodeje HomePodu nahrál do karet ostatním výrobcům, kteří v uplynulých dnech představili celou plejádu vlastních řešení s integrovaným asistentem od Googlu či Alexou od Amazonu. Apple to nebude mít v žádném případě lehké, ovšem jedna věc mu přesto nahrává do karet. Siri sice nenabídne takové možnosti jako Alexa či Google Asistent, na druhou stranu HomePod má podle dosavadních informací nabídnout skvělý hudební zážitek.

HomePad se skládá ze sedmi reproduktorů umístěných ve spodní části. Ty budou odrážet zvuk od základny, na které je reproduktor položen. V prostřední části se nachází bassový reproduktor navržený samotným Applem. Ten disponuje čipem A8 (poprvé použit v iPhonu 6), který dokáže upravovat hudbu pro danou místnost, v níž se zrovna nachází. Jednoduše řečeno, pokud reproduktor postavíte ke zdi nebo doprostřed místnosti, automaticky to rozpozná a zvolí nejideálnější nastavení pro co nejlepší hudební prožitek.

 

HomePod má v sobě zabudováno také šest mikrofonů, které s pomocí Siri rozpoznají vaše povely pro přepínání písní a další vychytávky. Siri vám taktéž dokáže vytvořit playlist na základě vašich hudebních preferencí nebo aktuální nálady. Součástí reproduktoru bude i domácí asistent, který vám prozradí počasí, nejnovější zprávy, výsledky vašeho oblíbeného týmu a další zajímavé informace. Nový Apple reproduktor bude samozřejmě podporovat HomeKit, takže z pohodlí gauče můžete podle potřeby obsluhovat světla, topení, klimatizaci přímo přes HomePod. Přesnou cenu zatím neznáme, ale na základě dosavadních indicií se bude pohybovat lehce na hranicí 8 tisíc korun.

Recenze Lamax Beat Sounder SO-1: futuristický krasavec s výborným zvukem

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button