Novinky

Apple Watch Series 3: poslední krok k samostatnosti

To, na co jsme se celý rok těšili je tady. Apple dnes od 19 hodin představuje své novinky a jednou z nich jsou také očekávané Apple Watch Series 3. Hodinky kalifornského výrobce poprvé od svého představení v roce 2014 dostávají LTE modul, což značí jediné – menší závislost na iPhonu. Kromě toho, ale moc dalších novinek nepřináší, tedy alespoň navenek.

Design Apple Watch zůstal totiž prakticky stejný. Jediný, na oko významný rozdíl, doznala korunka, jejíž vrchní část se zbarvila do červena. V útrobách je situace o trochu lepší. Apple Watch Series 3 nabídnou nový dvoujádrový procesor W2, který má být o 70% rychlejší. Spolu s procesorem se v hodinách dále objeví barometr, který se doposud nacházel jen v iPhonech.

LTE anténu bude tvořit celá čelní plocha krycího sklíčka Apple Watch Series 3

Výdrž baterie by se podle Applu měla pohybovat na úrovni jednoho dne. Jaké využití si ale pod tímto termínem máme představit je otázka. Hodinky si dále samozřejmě zachovají svou dosavadní odolnost nebo GPS modul. Apple Watch přijdou s WatchOS 4 již 22. září. Cena za verzi s LTE bude 399 dolarů (9000 korun bez daně). Verze bez LTE vyjde na 329 dolarů (7 200 bez daně). V první vlně však nebudou dostupné pro Českou republiku.

Celkově se dají nové hodinky z Cupertinské dílny označit jako povedené. Apple sice jen mírně vylepšil dosavadní funkce, ale možnost samostatného použití může být v některých chvílích nepostradatelná. A jak se líbí nové hodinky vám?

iPhone X oficiálně: přivítejte krále všech smartphonů

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button