Novinky

Apple stále nabízí stařičké Apple Watch Series 3. Jejich koupě však nedává v dnešní době žádný smysl

Už je tomu téměř 5 let, kdy Apple představil výroční iPhone X a s ním i taktéž velmi Apple Watch Series 3. Právě tato generace chytrých hodinek přinesla spoustu klíčových vylepšení, jako například možnost připojení pomocí LTE ve vybraných regionech, výrazně vylepšený procesor či dvojnásobné úložiště pro uživatelská data. Každý produkt v technologickém průmyslu má však svoji životnost, a proto se Apple rozhodl ze své softwarové podpory vyškrtnout právě tuto generaci chytrých hodinek. 

foto: unsplash (autor: Luke Chesser)

Obvykle jsou Apple produkty vyřazeny z prodeje o několik let dříve, než dojde k ukončení oficiální podpory. V tomto případě je tomu ale jinak. Apple Watch Series 3 si totiž můžete stále koupit na oficiálním Apple Store či u autorizovaných prodejců.

Z ekonomického hlediska dává pro Apple stále smysl toto zařízení prodávat, jelikož si jej spousta lidí koupí pouze z toho důvodu, že je nejlevnější. Na skladech navíc téměř jistě zůstaly ještě součástky mířené pouze pro tuto starší generaci, které je pochopitelně potřeba doprodat. Rozhodně ale nemohu tyto chytré hodinky doporučit, a to žádné cílové skupině. Už teď je totiž cítit, že je procesor starý a spoustu operací už jednoduše nestíhá. Tento nedostatek se bude navíc časem čím dál více prohlubovat a cena 5 490 korun za tento produkt je v momentální době už opravdu přepálená. Pokud jste tedy uvažovali nad tím, že si pořídíte právě tuto verzi chytrých hodinek, tak raději sáhněte po Apple Watch SE, které jsou lepší téměř ve všech aspektech a příplatek 2 až 3 tisíce korun navíc si rozhodně obhájí. 

foto: unsplash (autor: Daniel Canibano)

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button