Novinky

Apple začal prodávat iMac Pro. Nejlepší konfigurace přijde na 406 tisíc

Apple před půl rokem představil svůj vůbec nejvýkonnější počítač určený těm nejnáročnějším uživatelům. Po dlouhém čekání se iMac Pro konečně dostává do prodeje a nutno podotknout, že půjde o skutečně prémiové zařízení. Ačkoli na první pohled připomíná klasický iMac, pod kapotou se ukrývá extrémně výkonný hardware. Tedy za předpokladu, že sáhnete po nejlépe vybavené konfiguraci, za níž Apple požaduje těžko uvěřitelných 406 880 Kč. Za tuto částku dostanete 18jádrový procesor Intel Xeon W, 128 GB operační paměti, 4TB SSD a grafickou kartu Radeon Pro Vega 64 s 16 GB vlastní paměti HBM2.

V krabici se kromě iMacu Pro bude nacházet bezdrátová myše Magic Mouse 2, klávesnice Magic Keyboard a Magic Trackpad 2. Všechny periferie jsou navíc vyvedeny v černé barvě, která ladí s hliníkovým šasi iMacu.

S ohledem na pořizovací cenu je jasné, že iMac Pro nebude masovou záležitostí. Apple se nechal již několikrát slyšet, že zařízení bude určeno uživatelům, kteří hledají nekompromisní výkon. Typickými zákazníky se tak stanou designéři, animátoři a samozřejmě také uživatelé, které živí práce s videem. Pro méně náročné zákazníky je k dispozici základní konfigurace, za níž si Apple účtuje 139 990 Kč.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button