Recenze

Recenze Lamax Beat Sounder SO-1: futuristický krasavec s výborným zvukem

Není to tak dávno, kdy se mi do rukou dostal Lamax Beat Sentinel SE-1 (recenze) a už jsme dostali možnost vyzkoušet jeho dražšího brášku s názvem Sounder SO-1. Ten se pyšní 24 W výkonem se silnými basy, dotykovým a rotačním ovládáním, Bluetooth v4.1 nebo voděodolností podle IPX4. To vše jsou ale jen teoretické parametry, jaký je reproduktor ve skutečnosti? Ještě, než však přejdeme k samotné recenzi, je zapotřebí zmínit obsah balení, které zahrnuje reproduktor, cestovní obal, návod, microUSB kabel a audio kabel s 3,5mm koncovkou.

Videorecenze reproduktoru Lamax Sounder SO-1

Láhev na vodu i vesmírný komunikátor

Přirovnání, které mě napadlo ihned po rozbalení krabice. Sounder SO-1 působí spíše až futuristickým dojmem a je to jedna z věcí, která se mi na něm opravdu líbí. Oproti dříve testovanému modelu (Sentinel SE-1) vzbuzuje pocit, že v ruce držíte něco bytelného, dražšího a zkrátka lepšího. Celý reproduktor je pokryt plastovým a pogumovaným materiálem. Nikde nic nevrže ani nechrastí. Milovníci barev si tentokrát přijdou na své. K SO-1 je možné pořídit 5 různých barevných krytů, které můžete měnit podle nálady.

Sounder_SO-1_4 kopie

Pět barevných variant uspokojí většinu uživatelů

Lamax vsadil na válcovitý vzhled o rozměrech 78 x 75 x 190 mm a hmotnosti 560 g, který padne dobře do rukou a při přenášení člověk nemá žádný problém. Pro cestování je navíc v balení přibaleno černé textilní pouzdro, které působí kvalitním dojmem. Ze samotné konstrukce těla a balení vyplývá, že Sounder SO-1 je určen na časté přesouvání z místa na místo. Ať už se jedná o párty u bazénu či sešlosti před rodinným krbem. Celé zařízení je vyrobeno s voděodolností splňující standard iPX4 (chráněno proti stříkající vodě ze všech směrů). O stálý přísun muziky se stará Li-Ion baterie s kapacitou 4000 mAh, která na jedno nabití dokáže hrát 5–7 hodin v závislosti na hlasitosti.

DSC_8335

Když chcete ozvučit celou místnost

Po minulé zkušenosti už vím, že i malé reproduktory dokáží hrát solidně. Sounder SO-1 mě však i tak příjemně překvapil. Pro ten správný požitek z hudby máte k dispozici 24 W výkon a dva módy – NORMAL a S-BASS. Už z názvu režimů je patrné, k čemu slouží. První jmenovaný zvýrazňuje střední až vyšší tóny a S-BASS se stará zase o hlubší tóny jednotlivých písní. Po zapnutí reproduktoru je nativně zapnut basový režim a Lamax určitě ví proč. Při tomto nastavení hraje reproduktor opravdu parádně. Ne, že by při normálním nastavení nehrál dobře ale s basy je to zkrátka lepší. Samozřejmě jde o čistě subjektivní dojem a každý člověk to může vidět, respektive slyšet trochu jinak. Lidé poslouchající klasickou hudbu basy ocení méně než lidé s rockovým srdcem.

IMG_7578

Přední dotykový panel a otočný prstenec pro nastavení hlasitosti

Ovládání a konektivita

V úvodu jsem již zmínil dotykové ovládání. To je zde provedeno trochu jinak, než bývá v dnešní době obvyklé. Nejdříve se musíte dotknout středového kruhu a poté přejet na daný příkaz. V podstatě jen máte možnost se pousnout na přecházející nebo nadcházející skladbu. Pro zapnutí a vypnutí samotného přístroje nebo přepnutí ekvalizéru slouží klasická hardwarová tlačítka. Největším oříškem pro mě bylo ovládání hlasitosti. Jakožto člověk, který nerad čte veškeré manuály, jsem chvíli váhal. Pak jsem omylem otočil plastovým proužkem, který obepíná obvod reproduktoru a ejhle, trefa do černého. Netradiční ale proč ne, rozhodně tento způsob ovládání neurazí. V samotném středu reproduktoru se nachází NFC a uživatelé Androidu a Windows Phone tak mají zjednodušenou práci se spárováním. Uživatelé jablečných zařízení musejí navštívit nastavení a pomocí Bluetooth se ručně připojit. Nejedná se sice o nijak zdlouhavý proces, nicméně je škoda, že Apple zatím neumožnil NFC naplno využívat.

IMG_7617 kopie

Hardwarová tlačítka pro zapnutí/vypnutí a změnu ekvalizéru

Další a také poslední možností, jak se k reproduktoru připojit zůstává v podobě 3,5 mm jacku. Micro USB slouží jen k nabíjení. Další vychytávky jako je vstup Micro SD karet, rádio nebo svítilna tady nehledejte. Menší mínus vidím u gumové krytky, pod kterou jsou umístěny oba konektory. Ta se pomocí prstu celkem špatně otevírá a proces nabíjení tak dostává trochu negativní nádech.

IMG_7597

Konektory umístěny vespod reproduktoru

Vkusný, odolný a dobře znějící

Nemůžu napsat nic jiného. Lamax Beat Sounder SO-1 prostě zabodoval. Jako menší nedostatek se dá považovat akorát krytka konektorů, která se prsty špatně otevírá. Další negativa jsem opravdu neshledal. Pro někoho možná cena, která se České republice pohybuje na hranici 2 500 Kč. Za tuto částku však dostanete zařízení s velkou výdrží, voděodolnosti a skvělým, hlasitým zvukem, který je naprosto dostačující pro běžného uživatele. Mě samotného reproduktor mile překvapil a reálně si ho dokážu představit jako část mé povinné výbavy. A to myslím hovoří samo za sebe.

 

Lamax Beat Sounder SO-1

8.6

Zpracování

9.0/10

Design

8.5/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

9.0/10

Výdrž

8.0/10

Plusy

  • Dlouhá výdrž
  • Cena
  • Voděodolnost

Mínusy

  • Příliš tuhá krytka konektorů
  • Absence SD slotu

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

4 Komentáře

  1. Dobrý den, pokud byste jej porovnal s již recenzovaným Lamax Beat Sentinel SE-1 a přihlédl k ceně obou, tak přináší model Sounder SO-1 výrazně lepší zvukový projev (celková hlasitost, basy, stereo efekt) než předchozí model? Díky za recenzi.

    1. Dobrý večer,

      rozhodně ano. Zvukový projev je u Sounder SO-1 o dost lepší. Navíc působí bytelnějším a reprezentativnějším dojmem. I s přihlédnutím k ceně jde tedy o zařízení o level výše než u SE-1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button