Recenze

Recenze Lamax Beat Sentinel SE-1: levný neznamená špatný

Když jsem poprvé otevřel krabici s tímto malým repráčkem, pousmál jsem se. V duchu jsem se připravoval na “šumící a plechovou” Adele, která za několik okamžiků nejspíše vyplní celý náš obývací pokoj. Jenomže… pojďme to ale vzít hezky popořádku. Prodejní balení obsahuje karabinku pro připnutí například k batohu, nabíjecí kabel microUSB, propojovací 3,5mm audio kabel, příručku a samozřejmě recenzovaný kousek reproduktoru.

DSC_8140 kopie

Malý, odolný a když je třeba, přehluší i sbíječku

Začneme tím nejdůležitějším, a to je zvuk. Jak jsem již v úvodu předeslal, člověk by od takového malého reproduktoru v nejnižší cenové relaci čekal spíše průměrný až podprůměrný zvuk, který dokáže nahradit i zvukový výstup z iPadu. Jak jsem se mohl tak mýlit. První dojem byl naprosto fantastický a ani další zkušenosti tento první vjem moc nezměnily. Byť se nepovažuju za žádného velkého odborníka v oblasti hudby, i tak si myslím, že dokážu ocenit relativně kvalitní zvuk. Zvláště basová stránka je zde výborná.

DSC_8183 kopie

Zadní stranu tvoří 3,5mm audio konektor, vstup na Micro SD kartu, Micro USB a přepínač zapnutí a vypnutí

Abych však jen nechválil, paradoxně mě zklamalo přehrávání při nízké hlasitosti. Reprák slyšitelně šumí, což kazí dojem z celkového výstupu. Jakmile se však dostanete nad přibližně 25 % celkové hlasitosti, šumění již zastíní poslouchaná hudba.
Celkový výkon stereo reproduktorů je 10 W a s přehledem vyplní celou místnost o velikosti 5×4 m, a to i když venku probíhají různé stavební práce. Kromě přehrávání skladeb přes Bluetooth je možné použít i slot pro microSD karty nebo FM rádio.

DSC_8146 kopie

Vrchní strana reproduktoru ukrývá logo výrobce, diodou a pětici ovládacích tlačítek

Paired. Ozve se z Lamax Sentinel SE-1. Ano, reproduktor má hlasová upozornění informující o všech důležitých akcích, které s reproduktorem provádíte. V tomto případě zahlásil, že jsem se úspěšně připojili se svým zařízením. Připojení přes Bluetooth je ve většině případů naprosto bezproblémové. Za celou dobu požívání bych nějaké drobné zakolísání signálu napočítal na prstech jedné ruky. Bluetooth je zde ve verzi 2.1 a doba hraní je tak okolo 6 hodin. Možná, kdyby výrobce zvolil novější verzi bezdrátového připojení, výdrž by byla ještě lepší, ale to už jsou spekulace. I tak je výsledná hodnota velmi slušná.

DSC_8154 kopie

Světlo v reproduktoru se vždycky hodí, zvlášť pokud třeba pořádáte táboráky

Co se týká velikosti, reproduktor má rozměry 187 x 56 x 62 mm, takže se vleze prakticky do každé tašky nebo batohu. Spolu s váhou, která činí jen 390 gramů, tak jde o výborného a přenosného společníka.

Jedna barva velí všem

Dnes je trend vyrábět snad veškerou techniku v co největším počtu barevných variant. Lamax jde trochu jiným směrem, vsadil všechny své karty jen na jednu barevnou kombinaci. Takže buď se vám zeleno-černá zalíbí nebo jak se hezky česky říká, máte smůlu.

DSC_8175 kopie

Za málo peněz hodně muziky

Dostáváme se k závěru naší recenze. I přes to, že má Lamax Sentinel SE-1 mírnější nedostatek v podobě šumu při menší hlasitosti nebo starší rozhraní Bluetooth 2.1, naprosto mě uchvátil. Tudíž musím přehodnotit své tvrzení, že malé a levné reproduktory jsou k ničemu. Za cenu 1190 Kč (v době publikování recenze) totiž dostanete dobře zpracovaný a slušně hrající reproduktor se zvýšenou odolností. Kdy jindy tak použít frázi: za málo peněz hodně muziky.

Lamax Beat Sentinel SE-1

7.8

Zpracování

7.5/10

Design

7.5/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

8.0/10

Plusy

  • Zvukový výstup vzhledem k ceně
  • Cena
  • Zvýšená odolnost vůči prachu a vodě
  • Micro SD slot a FM rádio
  • Výdrž baterie

Mínusy

  • Znatelný šum při nižší hlasitosti
  • Zastaralé Bluetooth 2.1
  • Jedna barevná varianta

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jsem spokojený. Snad jen že po zapnuti si Repro nepamatuje zdroj posledního přehráváni a jede rovnou z Sd card a to ještě na plný koule! Jinak spokojenost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button