Novinky

Apple TV 4K oficiálně: nová dimenze televizní zábavy

I když Apple TV zdaleka nepatřila mezi nejočekávanější produkty letošní konference, své místo v ní samozřejmě pořád má. A možná snad ještě více než kdykoliv předtím. Apple TV totiž přichází s relativně větším vylepšením v podobě nového procesoru Apple A10X Fusion (ten je použit v nejnovějších iPadech Pro z letošního roku) a 3GB operační paměti.

Vylepšení s pomocí technologie HDR je oproti dřívějšímu obrazu znát

Jen pro porovnání, v minulé generaci Apple TV se nachází 2 GB RAM a procesor A8 z iPhonu 6. Takové vylepšení se uskutečnilo hlavně kvůli podpoře 4K, tedy přehrávání videoobsahu ve vysokém rozlišení. Kromě nabitých hardwarových parametrů nabízí inovovaná Apple TV také podporu HDR. Technologie HDR má přispět k živějšímu zobrazování barev a tím pádem k lepšímu uživatelskému zážitku.

Cena Apple TV bude začínat na 179 dolarech (4 000 korun bez daně) za 32GB variantu. Větší 64GB uložiště vyjde na 199 dolarů (4 500 korun bez DPH). Jedná se tedy o stejné ceny, za jakou jste si do dnešního dne mohli pořídit Apple TV 4. generace, která nyní zlevní na 149 dolarů. Aktualizovanou Apple TV můžete objednávat od 15. září a na pultech obchodů se objeví o týden později, 22. září.

iPhone X oficiálně: přivítejte krále všech smartphonů

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button