Novinky

Nová aktualizace pro AirPods: je libo prostorový zvuk jako v kině?

Na včerejší vývojářské konferenci (WWDC), kterou Apple pořádá již tradičně každý rok v červnu, představil kalifornský gigant kromě iOS 14, watchOS 7 nebo macOS Big Sur také nové funkce týkající se bezdrátových sluchátek AirPods.

Zdroj: WWDC 2020

Prostorový zvuk jako v kině

Softwarová aktualizace, jejíž datum vydání zatím Apple nezveřejnil, přidá majitelům AirPods Pro funkci prostorového zvuku. Jak toho Apple dosáhne? Zabudovaný akcelerometr ve sluchátkách, který mapuje natočení hlavy bude v reálném čase neustále upravovat zvuk podobně, jako bychom zrovna seděli před stříbrným plátnem.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Automatické přepínání mezi jednotlivými zvukovými zdroji

Další, a za nás určitě vítanou novinkou, má být automatické přepínání zvukového výstupu v závislosti na tom, jaké zařízení zrovna používáme. Jednoduše řečeno: pokud na iPhonu posloucháme hudbu, následně přejdeme k MacBooku a zapneme si například film, sluchátka by měla automaticky zareagovat a změnit zvukový výstup z iPhonu právě na MacBook. Jak to bude vypadat v praxi, ukáže až čas a každodenní reálné situace. Teoreticky by tak ale mělo odpadnout někdy až trochu zdlouhavé přepojování z jednoho zvukového zdroje na druhý, což jistě řada uživatelů ocení. Na rozdíl od prostorového zvuku, automatického přepinání mezi jednotlivými zařízeními se dočkají všichni majitelé AirPods 2, AirPods Pro, Powerbeats, Powerbeats Pro a Beats Solo Pro.

Zdroj: WWDC 2020

Nesmíme zapomenout ani na poslední funkci, kterou všechna zmíněná bezdrátová sluchátka po aktualizaci nabídnou. Apple totiž přidá také podporu funkce sdílení zvuku pro Apple TV. K Apple TV se tak budou moci najednou připojit dva uživatelé s bezdrátovými sluchátky a užít si tak například film podobně, jako by seděli v kině.

Apple zavřel dveře Intelu. Do dvou let budou všechny jeho počítače využívat vlastní ARM procesory

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Pokud jsem dobře poslouchal, prostorový zvuk dostanou pouze AirPods Pro. U ostatních to nemají jak technicky vyřešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button