Novinky

Nové AirPods Pro údajně dostanou zdravotní funkce a inovované pouzdro. Objevit se mají již letos

Spekulací, které mluví o přechodu iPhonu na USB-C, bylo za poslední rok opravdu mnoho. Momentálně je velice pravděpodobné, že iPhone 15 se přechodu na nový typ konektoru po několika letech konečně dočká. Nařízení Evropské unie navíc již nabude platnosti už za necelý rok a půl a Applu tedy zas tak moc času na provedení této změny nezbývá.

iPhone však není jediným zařízením, které by se této obměny konektoru mělo dočkat. Ve hře jsou totiž ještě AirPods, konkrétně AirPods Pro. Pouzdra na tyto sluchátka by se totiž dle spekulací od Marka Gurmana měly začít prodávat právě s tímto nabíjecím konektorem už od podzimu tohoto roku. Tato změna by poté dávala rozhodně smysl, jelikož by poté bylo možné nabíjet téměř všechny nejnovější generace Apple zařízení včetně iPhone, iPad, MacBook a AirPods stejným kabelem.

Dle Marka Gurmana však není přechod na USB-C jedinou novinkou, na které Apple momentálně u AirPods Pro pracuje. I když byla totiž na WWDC zmíněna pouze funkce „Adaptivního Zvuku,“ která automaticky přepíná mezi aktivním potlačováním okolního hluku a transparentního režimu, tak připravovaných funkcí je údajně mnohem více. Tou nejzajímavější by měla být vychytávka určená k testování sluchu. Ta by poté mohla pomoci uživatelům pomocí přehrávání určitých zvuků a interakcí zjistit, jak moc dobře daný člověk slyší a zda nemá se sluchem nějaké problémy. V dlouhodobějším horizontu poté dle Marka Gurmana Apple pracuje ještě například na přidání zdravotních senzorů do samotných sluchátek, které by umožnily měření tělesné teploty prostřednictvím speciálních senzorů.

foto: Macrumors

Momentálně jsme mluvili pouze o AirPods Pro, pokud se však podíváme i na základní AirPods, tak u nich zatím bohužel ohledně USB-C a dalších zmiňovaných funkcí, nemáme žádné informace. Je ovšem možné, že i tato sluchátka se dočkají USB-C v letošním roce a Apple tak kompletně pohřbí Lightning rozhraní.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button