Novinky

Základní AirPods 4. generace se blíží. Na co se můžeme těšit?

Sluchátka AirPods se už od jejich představení v roce 2016 teší velké oblibě a ne náhodou se z nich stala neprodávanější bezdrátová sluchátka na světě. Avšak v roce 2023 už ve své druhé a třetí generaci, které se stále prodávají, přeci jen trochu ztrácí dech. A právě proto Apple chystá na příští rok jejich aktualizaci, o čemž informuje známý analytik Mark Gurman z Bloombergu.

Dle jeho slov bychom se v roce 2024 měli dočkat dvou variant základních AirPods, přičemž obě by měly zůstat u peckového provedení. Gumové špunty tedy i nadále zůstanou výsadou vyšší řady AirPods Pro. Dražší z těchto dvou nových pecek by nově měly dostat aktivní potlačení hluku, bezdrátové nabíjení a integraci do systému Find My (Najít). Levnější varianta bude o tyto vlastnosti a funkce ochuzena. V obou případech však můžeme očekávat omlazení designu a nabíjení skrze USB-C, které se postupně dostává do všech zařízení Apple. S tím souvisí integrace USB-C i do náhlavních AirPods Max, která by také měla proběhnout koncem příštího roku. Mimo změny konektoru se však u Maxů údajně žádné další novinky neplánují. To je celkem škoda vzhledem k tomu, že jsou tu s námi už od roku 2020. Asi nejoblíbenější AirPods Pro dostaly nový konektor již letos, proto se u nich další omlazení dočkáme pravděpodobně až v roce 2025.

AirPods Pro

Odhadované ceny nových jablečných sluchátek jsou v podstatě stejné, za které se aktuálně prodávají AirPods 2. a 3. generace. Tedy 129 dolarů za levnější variantu a 179 dolarů za tu dražší. Uvidíme, zda si stejné ceny udrží sluchátka i u nás. Dá se ale předpokládat, že ano.

Používáte sluchátka ze stáje Apple? Těšíte se na novou generaci? Co by podle vás měla přinést jejich další řada?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button