Novinky

Výzkum prokázal, že AirPods mohou lidem s částečnou ztrátou sluchu nahradit naslouchátka

Určitě se potkáváte s lidmi se zhoršeným sluchem, kteří používají tzv. naslouchátko. Je dělané na míru a jeho cena je mnohdy astronomická. Nedávno ale přišel časopis iScience s tvrzením, že existují levnější zařízení, která fungují stejně dobře jako i ta nejdražší naslouchátka. A ano, mluvíme tu o AirPods Pro a AirPods 2. Studie uvádí, že „mohou sloužit jako naslouchátko při mírné, střední a středně těžké ztrátě sluchu“.

Test ukazuje, že AirPods Pro mohou být levnější náhradou za prémiová naslouchátka

Výzkumníci z Taipei Veterans General Hospital na Tchaj-wanu použili 21 pacientů s mírnou, střední a až středně těžkou ztrátou sluchu jako subjekty pro testování různých naslouchátek, které zahrnovaly dva výše uvedené modely AirPods. Tyto dvě varianty sluchátek byly spárovány s iPhonem, což jim umožnilo používat mikrofon a sluchátka pro funkci Live Listen. Díky této funkci se mikrofon na iPhonu používá k zesílení zvuku v místnosti a odesílá jej do AirPods. Účastníkům průzkumu bylo řečeno, aby si nasadili AirPods, zatímco jim byly čteny krátké věty. Účastníci musely opakovat věty zpět výzkumníkům. Test ukázal, že v tichém i hlučném prostředí AirPods 2 nefungovaly úplně tak dobře jako klasické naslouchátko, ale byly lepší, než kdyby neměly vůbec nic. Pokud jde o AirPods Pro, ukázalo se, že jsou srovnatelné s prémiovými naslouchátky pouze s jednou výjimkou. AirPods Pro pomohly lépe slyšet, když zvuky přicházely z bočních stran, pokud šlo o zvuky přímo před nimi, museli využít funkci aktivního potlačení hluku.

zdroj iScience

Yen-Fu Cheng, autor studie, řekl Science Alert: „Tato bezdrátová sluchátka samozřejmě nejsou dokonalá, ale byla by dobrým výchozím bodem pro mnoho pacientů, kteří nemají přístup k profesionálním naslouchátkům. I s těmito sluchátky se jim zvýší kvalita života“. Pan Cheng také poukázal na to, že kvůli „sociálnímu stigmatu“ nošení naslouchátek by se někteří lidé s problémy se sluchem mohli cítit pohodlněji s AirPods. Vědci došli k závěru, že AirPods Pro by mohla být pro některé pacienty levnější alternativou tradičních naslouchátek. “Celosvětový trh s bezdrátovými sluchátky rychle roste. Některé společnosti již zkoumají možnosti jak navrhnout sluchátka s funkcemi pro zesílení zvuku. Naše studie dokazuje, že myšlenka dává smysl.

75 % Američanů se ztrátou sluchu nechce nosit naslouchátko, protože si přijdou příliš staří

Science Alert uvedl, že až 75 % populace USA, která trpí ztrátou sluchu, nechce nosit naslouchátko, protože si myslí, že díky němu vypadají příliš staří. Nošení AirPods Pro může ve skutečnosti poskytnout ostatním příjemnější pocit. Do roku 2060 se očekává, že se počet případů ve Spojených státech se ztrátou sluchu zdvojnásobí.

S AirPods Pro za cenu 249 USD jsou mnohem levnější varianta pro osoby s mírnou až středně těžkou ztrátou sluchu než pár naslouchátek za 6 000 dolarů, u kterých je nutné navštívit odborníky a nechat si udělat naslouchátko na míru. Toto nemusí být nutné, pokud místo toho použijete AirPods Pro. Nezapomeňte ale, že žádný z modelů AirPods nebyl vyhodnocen FDA jako zdravotnické zařízení. Závěrem je ale jasné, že AirPods Pro by mohly být důstojnou náhradou za prémiová naslouchátka pro mírnou, střední a středně těžkou ztrátou sluchu, je ale nutné mít je spárované s iPhonem nebo iPadem se systémem iOS / iPadOS 14.3 nebo novějším, aby funkce Live Listen fungovala.

Zdroj
PhonearenaiScience

Patrik Sláma

Obyčejný chlap, co má rád moderní technologie, komiksy, elektronickou hudbu, cestování, přírodu a zvířata.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button