Novinky

Apple inženýr prozradil, proč nové AirPods Pro nepodporují bezztrátovou kvalitu zvuku

Již minulý rok byla do Apple Music přidána podpora bezztrátové kvality zvuku, která umožňuje přehrávat hudbu v mnohem vyšším rozlišení, než je tomu u standardních MP3 či M4A formátů. Ačkoliv funguje tento bezztrátový formát výborně s kabelovými sluchátky či reproduktory, tak pokud posíláte do těchto zařízení hudbu přes Bluetooth, nastává problém. Bluetooth totiž momentálně nepodporuje vysoké datové toky, a tím pádem přes něj skladby v bezztrátové kvalitě jednoduše neprotlačíte.

Žádný model sluchátek AirPods tedy hudbu v bezztrátovém rozlišení nepodporuje a jedinými Apple sluchátky, které tuto funkcionalitu dokáží v omezené míře využít, jsou AirPods Max připojené pomocí kabelu. V posledním roce se tedy začaly objevovat spekulace o tom, že Apple připravuje svůj vlastní kodek, jenž by tento problém vyřešil a posunul technologii Bluetooth o kus dál. Nyní se ale k tomuto tématu vyjádřil také Apple inženýr Esge Andersen v rozhovoru pro magazín „What Hi-Fi?“ a sdělil, jakým směrem se bude tato kalifornská společnost v budoucnu ubírat.

foto: Pixabay | autor: subarasikiai

Dle jeho slov „společnost Apple nevěří, že současná technologie Bluetooth je pro AirPods limitujícím faktorem ovlivňující kvality zvuku. I s Bluetooth a současnými a kodeky totiž může Apple stále vylepšovat kvalitu reprodukce a zároveň se zaměřovat na spolehlivost přenosu.“ Změny kodeku a podpory bezztrátového rozlišení se tedy u plánovaných AirPods bohužel v dohledné době pravděpodobně nedočkáme. I přesto však mohou nadcházející generace těchto sluchátek přinést užitečná vylepšení, jako například lepší ANC, výdrž na baterii či úplně nové funkce, a tím pádem razantně zlepšit zážitek z používání.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button