Novinky

Toto jsou hlavní důvody, proč dát přednost iPhonu 8 před iPhone X

Podzimní konference Applu se tradičně točila kolem nových iPhonů, ovšem v porovnání s minulými roky došlo na jedno zásadní překvapení. Apple vůbec poprvé v historii představil rovnou tři nové smartphony. Kromě iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus (první dojmy) jsme se dočkali debutu futuristicky vyhlížejícího iPhonu X, který již za pár týdnů zamíří na pulty obchodů. Logicky tedy vyvstává otázka, zda má cenu přemýšlet nad iPhonem 8/Plus, když tu máme iPhone X, který alespoň papírově působí jako výkladní skříň toho nejlepšího, co můžete od mobilního zařízení dostat. Věřte tomu nebo ne, z jistých úhlů pohledu existuje několik důvodů, proč místo iPhonu X sáhnout po zdánlivě chudší „osmičce“.

Pokud dáváte přednost kompaktním rozměrům před větším displejem, iPhone 8 je jasným vítězem. Uvnitř tepe stejný hardware jako ve větším „plusku“ a také iPhonu X. Když pomineme absenci druhého objektivu, stále dostanete skvělý fotoaparát s podporou 4K videa a optickou stabilizací. Totožný je dokonce i čipset A11 Bionic, který láme rekordy ve všech myslitelných měřeních.

Ve prospěch iPhonu 8 hraje také fakt, že stejně jako iPhone X nabízí bezdrátové nabíjení a jako bonus přidává možnost používat kryty určené pro iPhone 7. To ocení především uživatelé, kteří utratili tisíce za originální příslušenství, které by jinak muselo putovat po bazarech či nadobro spočinout na dně šuplíku. Pro úplnost je vhodné dodat, že ne všechny kryty pro iPhone 7 budou dobře sedět na iPhonu 8. Letošní generace je totiž o 0,2 mm tlustší, nicméně i tak existuje vysoká pravděpodobnost, že většina obalů s tím nebude mít problém.

Koncepce iPhonu 8 staví na čtyři roky starém designu, který se poprvé objevil s iPhone  6. Ano, to může v mnohých vyvolávat pocit nudy, přesto nemusí jít nutně o hendikep. Stále existuje početná část lidí, kteří nechtějí s každým vytažením telefonu z kapsy do světa hlásat, že právě oni mají nejnovější iPhone. Většinou jde o konzervativně založené uživatele, kterým aktuální podoba vyhovuje a po téměř bezrámečkovém displeji absolutně netouží. Opomenout nelze ani přítomnost domovského tlačítka se čtečkou otisků, které se stalo doslova ikonickým prvkem všech smartphonů od Applu.

Zprávy o slabých prodejích iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus jasně naznačují, že značná část uživatelů čeká na iPhone X. Patříte do této skupiny, nebo naopak souhlasíte s výše zmíněnými argumenty, které hrají do karet „osmičkám“?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Ano vyměnitelný kryt za pár šušní mě přesvědčil. Navíc jsem konzervativní a to znamena že mi 6 stačí. Myslím, že autor by měl vratit honorář

  2. Může mi někdo vysvětlil, proč by kryt ze 7ky neměl sedět, když je 8ka:
    “Letošní generace je totiž o 0,2 mm tlustší” ??

    Jako, kdyby byl tlustší o 0.2 cm ( tedy 2 mm ), tak to pochopim, ale 0.02 cm je celkem zanedbatelné :DDDDDDDDDD

  3. Já jdu osobně do 8 Plus. Jednak z výše zmíněných důvodů, a také proto, že je to sice asi poslední generace “starých iPhonů” s Touch ID, ale za to maximálně vyladěná. X vypadá samozřejmě skvěle, ale dle mého to bude ten “první nový iPhone”, na jehož vyladění budeme třeba ještě nějakou tu generaci čekat. To je i důvod, proč jsem vždycky čekal na S-modely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button