Novinky

Jony Ive nadobro opustil Apple, kde více než čtvrtstoletí navrhoval unikátní produkty

Jony Ive vedl design v Applu od roku 1996

Před pár měsíci proletěla internetem šokující zpráva, že dvorní designér Applu, Jony Ive, bude v Applu končit. S trochou nadsázky se dá říci, že tato informace doslova otřásla komunitou jablečných fanoušků, která neskrývala svůj zármutek. Doposud však nebylo známo, kdy nastane onen den, kdy Jony naposledy zhasne lampičku a nadobro zabouchne dveře své kanceláře v sídle Applu.

Podle oficiálních stránek Applu s vedoucími pracovníky a také díky šťourání veřejnosti se tak stalo 26. listopadu 2019 (via Google cache). Pochopitelně tento datum nemusí plně korespondovat s Jonyho poslední návštěvou v práci, na druhou stranu je evidentní, že touto dobou ho ostatní pracovníci v sídle společnosti jen tak nepotkají.

Apple hodlá nadále těžit z talentu Jonyho Iva

To ovšem neznamená, že by došlo k úplnému spálení mostů. Apple bude klientem designové společnosti LoveFrom, kterou Jony Ive založil ve spolupráci se svým dlouholetým přítelem a spolupracovníkem Marcem Newsonem. „Apple bude i nadále těžit z talentu Jonyho tím, že s ním bude přímo spolupracovat na exkluzivních projektech“ – uvedl generální ředitel společnosti Tim Cook. Pomyslné žezlo hlavního designéra převzal Jeff Wiliams, který je aktuálně zodpovědný za podobu veškerého softwaru a hardwaru.

Ive a Newson mají za sebou dlouhodobou spolupráci a řadu společných projektů zahrnující například Apple Watch, unikátní diamantový prsten, kontroverzní vánoční stromeček bez ozdob a mnoho dalších. Není tedy pochyb o tom, že oba pánové by zůstali bez práce. Je ovšem otázkou, kolik času budou věnovat Applu, respektive jak ono avizované propojení bude v praxi vypadat. V zákulisí se již nějakou dobu šušká, že Jony Ive odešel z Applu kvůli Timu Cookovi, který údajně nesdílel pro nové produkty takové nadšení jako již zesnulý zakladatel společnosti a geniální vizionář Steve Jobs. Byl to totiž právě Jobs, který v roce 1992 Jonyho Iva přijal a o čtyři roky později mu přidělil vedení designového týmu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button