Novinky

Šéfdesigner Jony Ive opouští Apple

Apple po více než dvou dekádách opouští osoba, která je neodmyslitelně spojená s každým produktem společnosti. K odchodu z Cupertina se totiž rozhodl šéfdesignér firmy Jony Ive. Brit, který mimo jiné svým hlasem doprovází premiéry nových produktů, se s Applem rozloučí na konci letošního roku. Společnost tuto zprávu potvrdila skrze svého mluvčího. 

Přes odchod z Applu se bude dál věnovat návrhům nových produktů

Jony Ive se po ukončení zaměstnaneckého poměru vydá vlastní cestou. Plánuje totiž založení soukromého designérského studia jménem LoveFrom. Už také prozradil, že Apple bude jeho hlavním klientem. Jeho rukopis si tak ponechají i budoucí zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. Je však zřejmé, že díky jiným zakázkám se už Jony Ive nebude návrhům pro výrobky Apple věnovat tak intenzivně jako doposud. 

Jony Ive: Britský rytíř ve službách počítačového impéria

“Ač už nebudu zaměstnancem Applu, budu na jeho produktech stále usilovně pracovat – a doufám, že ještě po mnoho dalších let. Prostě uzrál čas na změnu,” uvedl Jony Ive v rozhovoru pro list Financial Times. Jony Ive dosud zastával pozici senior viceprezidenta pro design. Není úplně jasné, zda jej některý z jeho současných podřízených na této pozici nahradí. Zatím totiž Apple počítá s tím, že designérskou divizi povedou viceprezidenti Alan Dye a Evans Hankey. Jejich oddělení poté přejde do kompetence provozního ředitele Applu Jeffa Williamse. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button