Novinky

Jony Ive navrhl vánoční stromek. Nemá ozdoby

jony-ive 2

Jony Iva asi není třeba příliš představovat. Pokud jste v ruce drželi jablečný produkt, který byl představen v tomto století, je jeho design dílem právě tohoto britského rytíře. Sir Ive je tedy ve světě designu uznávaným guru, podle jehož prací se učí studenti od australských pouští až po zmrzlý Petrohrad.

this-is-claridges-its-a-posh-hotel-in-central-london

Na podzim loňského roku Ive v jednom rozhovoru s nadsázkou prozradil, že pokud by nepracoval pro Apple, možná by navrhoval vánoční ozdoby. V nastávající předvánoční sezóně si tedy 49 letý Brit odskočil od návrhů budoucích iPhonů a MacBooků do Claridge’s, kterému navrhl vánoční stromek. Tento hotel v centru Londýna totiž dává každý rok jednomu z předním světových designérů možnost vytvořit do hotelového interiéru unikátní vánoční stromek. Letos hotel oslovil právě Jonyho.

well-its-a-tree-theres-nothing-on-it

Výsledné dílo má s produkty Applu leccos společného. Je totiž geniálně designově čisté, protože na sobě nemá jedinou ozdobu. Velký strom doplňuje ještě několik menších, které jsou také bez ozdob. Otázkou je, kolik vedení hotelu Ivovi zaplatilo za to, že do chodby postavil prostý strom.  Pokud by se Apple zbláznil a začal pod svou značnou prodávat i stromy, je docela možné, že “iTree” by vypadal právě takto. Prodejní cenu tipujeme kolem jednoho tisíce dolarů.

Pro srovnání se můžete podívat i na díla z předchozích let.

dolce-and-gabanna-kally-ellis-of-mcqueens-and-john-galliano-for-dior-have-also-had-a-go-this-is-dallianos-2010-creation

Vánoční stromek designérů z Dolce & Gabbana. 

every-year-it-gets-famous-designers-to-design-christmas-trees-for-its-lobby-in-2015-it-was-christopher-bailey-for-burberry

Návrh Christophera Baileyho z Burberry.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jonyho a jeho práci mám rád, ale tohle mi přijde, že už mu začíná slušně hrabat v makovici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button