Novinky

Šéfdesignér Applu navrhl unikátní prsten z jednoho kusu diamantu

Šéfdesigner Applu Jony Ive se kromě práce na nejnovějších produktech s nakousnutým jablkem ve znaku čas od času věnuje také dalším projektům. Jedním z jeho nejnovějších výtvorů je diamantový prstenem. Zatímco většina designérů by šperk nejspíše vyhotovila z nějakého cenného kovu a následně jej osadila kamínky diamantů, Jony Ive zvolil poněkud jiný přístup.

Ive se svým kolegou Marcem Newsonem totiž navrhl prsten, na kterém byste jiný materiál než právě diamant nenašli. Předmět je součástí edice (RED), což znamená, že jej čeká aukce a následný výtěžek následně poputuje na dobročinné účely. Konkrétně na boj s chorobou AIDS v Africe. Předpokládá se, že prsten bude vydražen až za 200 tisíc dolarů, v přepočtu tedy zhruba 4,6 milionů korun.

Jony Ive: Britský rytíř ve službách počítačového impéria

Unikátní diamantový prsten odráží posedlost Jonyho Iva surovými materiály, které velmi rád přetváří v nádherné designové předměty. Jeho nejnovější výtvor má až 3 tisíce fazet, neboli vybroušených hran. Toho ještě žádný klenotník před ním nedosáhl. Některé hrany přitom měří jen řádově stovky mikrometrů.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button