Novinky

Bývalý inženýr Applu se rozpovídal o tom, jak vznikaly Apple Watch

Bývalý inženýr Applu, Bob Messerschmidt, který měl u amerického gigantu na starosti vývoj měřiče tepové frekvence v hodinkách Apple Watch, se stal nedávno respondentem rozhovoru webového magazínu Fast Company, ve kterém nastínil, jak se věci v Applu mají. Messerschmidt zahájil svou kariéru v Applu v roce 2010. Tehdy totiž jeho  firma ještě za vedení Steva Jobse odkoupila jeho startup. V nadcházejících letech se pak Bob zblízka setkal nejen s ostatními inženýrskými týmy, ale také se skupinou designérů pod vedením Jony Iva.

17904-15831-12087-5665-150309-Watch-4-l-l

Jako u všech ostatních produktů byl při vývoji Apple Watch stěžejní uživatelský komfort při jejich každodenním používání. Tento poznatek vysvětluje také na konkrétním příkladu. Messerschmidtův tým třeba přišel na to, že měřič tepové frekvence by byl přesnější, pokud by se se zápěstí dotýkal spodní strany zápěstí. Ive však jeho návrh ihned zamítl, protože bylo nutné vymyslet hodinky, které budou mít vyměnitelné řemínky. A tak dostaly Apple Watch senzor přímo do těla hodinek. Prvotní návrhy však počítaly s tím, že celý náramek bude muset být pro správnou funkčnost napnutý a úzce obepínat kůži. V žádném případě, ozvalo se z vedení. Lidé přece nosí hodiny spíše povolené. Bývalý inženýr popsal tým Jonyho Iva jako hlas lidu, který se zkrátka ozve vždy, když někdo vymyslí něco, co je jen trochu uživatelsky nepřívětivé. Z výpovědi bývalého inženýra Applu je zkrátka vidět, že na kompromisy se zde nehraje. V prvé řadě jde navíc vždy o komfort budoucího majitele, který s vyvíjenými produkty bude v budoucnu trávit podstatnou část dne.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button