Novinky

iPhone X se blíží. Jak to bude s jeho dostupností při zahájení prodeje?

Zprávám hovořícím o zpožděné výrobě iPhonů X je zřejmě konec. Potvrzuje to jeden z nejuznávanějších analytiků společnosti KGI, Ming Chi Kuo. Podle něj by se všechny problémy související s nedostatkem klíčových komponent pro výrobu nejnovějšího iPhonu měly vyřešit do konce listopadu. Apple totiž plánuje do výroby zapojit více dodavatelů, než bylo doposud zvykem.

I přesto se ale v den zahájení prodeje neočekává, že by se iPhone X dostal na všechny. K dispozici má být totiž jen něco okolo 2-3 milionů kusů, což s ohledem na 50 milionovou předpokládanou poptávku vypadá jako legrační číslo. Kuo ve své zprávě pro investory dále uvedl, že nejvíce nedostatkovou součástkou není ani tak nový systém kamer TrueDepth, ale díly týkající se základní desky. Především pak modul mobilní antény nebo čočky fotoaparátu se širokoúhlým ohniskem. To je celkem zajímavá informace, protože v posledních měsících se zpoždění nejnovější vlajkové lodě kalifornské společnosti dávalo za vinu hlavně TruDepth kameře. Face ID, jak se novinka softwarově nazývá, umožňuje odemknout iPhone X pomocí rozpoznávání obličeje.

Je opravdu zajímavé sledovat, jak se s blížícím termínem prodeje nových iPhonů neustále mění stanovisko ohledně jejich výroby. Vyvstává tak otázka, jestli za to mohou přesnější informace, které neustále vyplouvají na povrch nebo počáteční špatné odhady analytiků a médií. Tak, či onak, zájemce o novou „desítku“ bude 3. listopadu zajímat jediné: „je iPhone X skladem nebo ne?“

Sdružení amerických rozhlasových stanic lobbuje za FM rádio v iPhonu. Pomohlo by při přírodních katastrofách

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button