Novinky

Sdružení amerických rozhlasových stanic lobbuje za FM rádio v iPhonu. Pomohlo by při přírodních katastrofách

Národní Asociace rozhlasových vysílatelů by v budoucích iPhonech ráda viděla FM přijímače, které by jejím majitelům umožnily přijímat radiový signál. Jako důvod uvádí asociace fakt, že rozborky, kterými už iPhone 8 prošel, naznačují, že čip potřebný pro příjem radiového signálu už v telefonu je. Jedná se o čip Broadcom, který se jinak stará chod wi-fi. Přidání podpory přijmu klasického FM signálu by tak bylo jen maličkostí. Tedy alespoň podle zprávy rozhlasové asociace. Skutečnost je ale taková, že určité hardwarové změny by iPhone přece jen potřeboval.

Jako argument o důležitosti FM rádia ve smartphonu mluví sdružení amerických rádií o nedávných hurikánech, které pustošily americké pobřeží. Právě obyčejné FM rádio by totiž v oblastech postižených výpadky proudu bylo mnohdy jediným způsobem, jak získat důležité informace o řádícím hurikánu.

Je pochopitelné, že Apple považuje přítomnost další antény ve svém zařízení jako zbytečnost. FM přijímač totiž v dnešní době pohodlně nahradí právě wi-fi, která umožňuje poslech rádií přes internet. Horší už je to ale v případě, kdy je smartphone závislý na mobilních datech. V tomto případě by nemalá část uživatelů jistě preferovala neomezený poslech rádia skrze FM anténu.

Stížnost Národní asociace rozhlasových vysílatelů ale vychází z nepochopení situace. Organizace totiž argumentuje tím, že v případě iPodů nabízel Apple jednoduché aplikace, které poslech FM rádií umožnily a tím pádem si myslí, že je možné pomocí softwarového updatu aktivovat stejnou funkci i na iPhonech. Rozdíl je ale v tom, že iPody jsou na rozdíl od iPhonů na příjem rádiového signálu připraveny. iPhone by podle Applu musel nejdříve projít hardwarovými změnami.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Když o něčem píšu, tak si alespoň zjistím základní informace. Autor by si měl ověřit, jaký je rozdíl mezi přijimačem a vysílačem (i když na to stačí jen zdravý rozum a chvilka soustředění), když se prohlašuje za “fanouška chytrých zařízení”. Takže když už studuje, tak spíš cíleně a souvisle, než příležitostně, jak o sobě udává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button