Novinky

Obavy z nižších prodejů a výrobní problémy. iPhone 15 nebude mít na růžích ustláno

S blížícím se podzimem a představením nejnovější vlajkové lodě kalifornského výrobce prosakuje na světlo světa čím dál více informací. Jedna z těch posledních hovoří o snížení produkce iPhonu 15 z původních 83 na 77 milionů kusů. Podle zprávy zaslané investorům za to mohou dva hlavní důvody.

Maketa iPhonu 15 Pro odhaluje design letošní novinky. Na jaké změny v konstrukci se můžeme těšit?

Ach, ty dodávky. Nebo snad ne?

Analytik Jeff Pu tvrdí, že jsou na vině především dodávky snímačů fotoaparátu od Sony, nový titanový rám pro modely Pro a displej s tenčími rámečky. Všechny tyto komponenty masovou výrobu nových telefonů značně zdržují. Problémy s výrobou však Apple nemá poprvé a vždy se s nimi víceméně popasoval. Hongkongský analytik se proto domnívá, že Apple upravil své odhady především kvůli obavám z poptávky po nových modelech. Panující zvěsti o zdražení iPhonu 15 Pro a míra inflace po celém světě tomuto faktu jen přispívají.

foto: Český Mac (autor: David Pravda)

Konec, konců, za 3. fiskální čtvrtletí 2023 společnost Apple vykázala pokles tržeb z prodeje iPhonů, a to ze 40,67 na 39,67 miliardy dolarů, což dané obavy ze snižující se poptávky jen analyticky dokládá.

iPhone 16 bude zase o krok dále

Jeff Pu na závěr ještě upřesnil informace o chytajícím se iPhonu 16, který by měl vyjít v roce 2024. Ten má podle něj nabídnout nový standard bezdrátových síťových protokolů s označením Wi-Fi 7, který je až 5x rychlejší, než Wi-Fi 6, 48megapixelový ultraširokoúhlý objektiv nebo nové čipy Bluetooth a Ultra Wideband.

UWB (Ultra wideband) – širokopásmová technologie umožňující na krátké vzdálenosti přenášet až několik desítek gigabitů dat za sekundu – aktuálně a obecně nejznáměji využívá technologii právě Apple, který těmito čipy osadil už iPhone 11. Díky tomu je značně jednodušší přesně lokalizovat dané zařízení. Stejnou technologii využívají například sluchátka AirPods Pro 2. generace nebo AirTag.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button