Novinky

Maketa iPhonu 15 Pro odhaluje design letošní novinky. Na jaké změny v konstrukci se můžeme těšit?

  • Přechod iPhonu 15 Pro na USB-C je prakticky jistý
  • Designově se nic zásadního nezmění
  • Z levého boku zmizí přepínač tichého režimu

Pomalu a jistě se blížíme momentu, kdy nám Apple oficiálně představí iPhone 15 a iPhone 15 Pro. S tím jde ruku v ruce kolotoč spekulací, který nabírá na čím dál větších obrátkách. Zatímco včera jste si mohli prohlédnout fotografii Thunderbolt/USB 4 modulu, tak dnes tu máme ještě o něco atraktivnější únik. Na sociální síti X (Twitter) se totiž začaly šířit fotografie makety iPhonu 15 Pro, která odhaluje rovnou několik chystaných vylepšení.

V prvé řadě je dobré zmínit, že iPhone 15 Pro bude opět stavět na stejných designových základech jako jeho předchůdci. Po konstrukční stránce nás tedy nečeká nic převratného, byť Apple nás může ještě překvapit alespoň použitými materiály. V kuloárech se totiž hovoří o tom, že modelová řada iPhone 15 Pro by mohla být vyráběna ze slitiny titanu. Upřímně ale tomuto scénáři příliš velké naděje nedávám, jelikož použití titanu by zvedlo koncovou cenu smartphonu vysoko nad akceptovatelnou úroveň.

Za mnohem důležitější však považuji fakt, že maketa je v dolní části opatřena výřezem, který potvrzuje přechod na rozhraní USB-C. V zásadě lze říci, že tady si můžeme být téměř 100% jisti, že iPhone 15 (Pro) konečně přesedlá na modernější typ rozhraní, které je v řadě ohledů mnohem praktičtější než dosluhující Lightning.

Sbohem přepínači tichého režimu

Další změna se týká bočního přepínače, který na všech předešlých iPhonech slouží pro aktivaci tichého režimu. V jeho případě dojde k nahrazení za (akční) tlačítko, kterému půjde přiřadit konkrétní funkce. To znamená, že si budete moci vybrat, zda po jeho stisknutí dojde k aktivaci svítilny, zapnutí fotoaparátu či spuštění jiné funkce. V zásadě půjde o obdobnou funkci, kterou znají majitelé Apple Watch Ultra, které též mají akční tlačítko na levém boku.

V minulosti se často hovořilo o tom, že iPhone 15 Pro by mohl dostat subtilnější verzi Dynamic Island. Pokud však budeme vycházet z toho, že maketa má základy ve skutečných CAD nákresech Applu, tak nic takového se zřejmě nestane.

Jaké další novinky můžeme očekávat?

Po konstrukční a designové stránce to vypadá, že iPhone 15 Pro bude z velké části vypadat stejně jako iPhone 14 Pro. Jak ale známe Apple, tak ty nejzásadnější vylepšení se opět odehrají na poli fotoaparátu, který má dostat rozlišení 48 Megapixelů. Údajně se můžeme těšit také na podporu 4K rozlišení ve filmařském režimu a pokročilejší práci s HDR obsahem. Za samozřejmost lze považovat osazení zbrusu novým čipsetem A17 Bionic, který se postará o dostatek výpočetního výkonu pro všechny chystané funkce.

Co se týče termínu oficiálního odhalení, nejčastěji se skloňuje datum 12. září. Společně s novým iPhone 15 a iPhone 15 Pro se objeví i další generace Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button