Novinky

iCloud navýšil maximální kapacitu na 2 TB. Cena zůstala překvapivě stejná

Pondělní konference WWDC se nesla zejména ve znamení aktualizace softwarových platforem a některých produktových řad. Ukázaly se například vylepšené stolní i přenosné počítače Mac, nový iPad Pro nebo novinka v podobě chytrého reproduktoru HomePod. Vedle toho však Apple provedl také několik nenápadných změn na svých webových stránkách. Jednou z nich je snížení ceny pronájmu datového prostoru.

Doposud stál 1 TB cloudového úložiště 9,99 dolarů měsíčně. Nyní za tuto cenu dostane uživatel dvojnásobnou datovou kapacitu. Z nabídky zároveň zmizela možnost pronajmout si 1 TB. Důvodem navýšení nabídky datového prostoru může být fakt, že v iOS 11 a macOS High Sierra bude nově možné navzájem sdílet soubory v cloudu. Rodině tak bohatě postačí jeden 2TB účet. K dispozici jsou nyní tím pádem celkem tři možnosti, přičemž ceny za 50GB a 200GB tarif zůstávají stejné. Dříve se spekulovalo o tom, že bezplatné úložiště, které má nyní velikost 5 GB, Apple po své keynote také navýší. To se však nestalo.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Proč by měl mít člověk 2 TB vlastních dat kdekoliv jinde než na svym disku ? To fakt radši s sebou tahat USB disk 2,5″ než se spoléhat na nějakej cloud co mi můžou kdykoliv vypnout nebo smáznout. Tohle je zlo a mor dnešní doby 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button