Novinky

MacBooky dostaly silnější procesory a grafické čipy. Vylepšený je i nesmrtelný MacBook Air

Během včerejší keynote Applu neunikla vylepšení také kompletní produktová řada MacBooků. Ačkoliv se tentokrát neukázal žádný nový model, jedná se o poměrně zásadní změny. Všechny jablečné počítače od 12″ MacBooku až po nejsilnější model s označením Pro se dočkají nové řady procesorů Kaby Lake s dílny Intelu. Například kompaktní MacBook nově dostane  1.4 GHz Core i7 processor s funkcí Turbo Boost o taktu 3.6 GHz. To vše bude dostupné s operační paměti o velikosti až 16 Gb.

Stále poměrně nová řada Macbook Pro se poté v případě 13″ varianty dočká až 3,5GHz procesoru. Základní konfigurace jablečného počítače pro profesionály nabídne také grafický čip Intel Iris Plus Graphics 640, přičemž jeho větší sourozenec přichází nyní se samostatnou grafikou Radeon Pro 555 ve standardu. Apple také slibuje osazení všech omlazených počítačů novým SSD diskem, který má být až o polovinu rychlejší.

Během včerejšího představování se mohlo zdát, že Apple řadu MacBook Pro zlevnil. Cena základního provedení totiž z 1499 dolarů poklesla na 1299 dolarů. Skutečnost ovšem není tak růžová, jak se na první pohled zdá. Na vině je totiž fakt, že Apple začal prodávat novou verzi s menším 128GB úložištěm, která v českém obchodě začíná na částce 39 990 korun. Vedle toho také z obchodu zmizel starší typ Macbooku Pro.

 Změn se dočkala také nesmrtelná řada Air. Ta dostala nové procesory o taktu 1,8 GHz. Další upgrade je tak důkazem, že Apple se oblíbenou řadu zatím stále na pohřebiště dějin poslat nechystá. MacBook Air má spíše za úkol plnit roli low-end modelu, jehož parametry jsou nastaveny tak, aby nekonkurovaly lépe vybaveným provedením.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button