Novinky

iPad Pro 10,5: větší rámečky, než jsme čekali. Za to ale pořádná porce výkonu

Letošní konference WWDC byla opravdu výživná. Vedle nálože softwarových upgradů, případně vylepšení stávajících zařízení se ukázala také jedna horká novinka. Nového přírůstku se totiž dočkala rodina jablečných tabletů, konkrétně vrcholná řada s označením “Pro”. Na úvod se ovšem sluší říct, že nejnovější přírůstek je tak trochu zklamáním. Doposud se totiž mělo za to, že Apple dnes večer ukáže vůbec první tablet, který se pochlubí bezrámečkovým displejem.

 

Ve skutečnosti má nový iPad opravdu menší rámečky, ani zdaleka se ovšem nepřibližuje rozvržení přední strany, které známe například od Samsungu Galaxy S8 nebo které se, doufejme, objeví na konci letošního roku u iPhonu 8. Okraje displeje se konkrétně zmenšily o 40 procent, což umožnilo osazení zařízení obrazovkou o úhlopříčce 10,5 palce. Větší displej dovolí zobrazení plnohodnotné klávesnice i v portrait režimu.

Značeného vylepšení se dočkal samotný displej, který Apple sebevědomě označil za vůbec nejlepší obrazovku na světě. Kromě už známé funkce True Tone se totiž dočkal také novinky s názvem Pro Motion. Ta nejen zavádí novou frekvenci odezvy displeje na úroveň 120Hz za sekundu, což představuje zvýšení na dvojnásobek, ale také umožňuje chytřejší nakládání s energií. Zatímco během sledování filmů nebo práce s videem bude displej využívat maximální zobrazovací frekvenci, během nenáročné práce bude obrazovka pracovat s menší dávkou hertzů, což povede k efektivnější spotřebě energie. Pokud se vám tedy už nyní zařízení běžící na operačním systému iOS zdá dokonale plynulé, slibuje Apple při zdvojnásobené frekvenci zcela nový zážitek.

Očekávaným vylepšením je také přechod na novou generaci procesorů, které tentokrát ponesou označení A10X Fusion. Ty slibují o 30 % vyšší výpočetní a o 40 procent vyšší grafický výkon. Potěšující zprávou je také zahození 32Gb variant. Nově budou dno nabídky tvořit přístroje s úložištěm o velikosti 64Gb. iPad s novou úhlopříčkou bude na pultech českých obchodů začínat na hranici 10 korun pod 20 tisícovou částkou. Větší iPad s obrazovkou o velikosti 12,9 palců pak pořídíte od 24 900 korun.

Apple představil nový iOS 11: záplava novinek v čele s rozšířenou realitou

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button