Novinky

iMac Pro oficiálně: božská výbava a pekelná cena

Apple pojal letošní vývojářskou konferenci WWDC 2017 s nečekanou velkolepostí a kromě novinek v podobě nové verze iOS 11,watchOS 4 (preview) a macOS High Sierra (preview) přišla řeč také na nový hardware. Během tiskové konference jsme se dočkali uvedení hardwarové revize MacBooků, nicméně klíčovým momentem byla premiéra zbrusu nového modelu iMac Pro. Jak už název napovídá, iMac Pro je primárně určen profesionálním uživatelů. Tomu pochopitelně odpovídá výbava, která je jedním slovem dechberoucí.

Nový iMac Pro charakterizuje barevné provedení v odstínu Space Gray, ve stejném vzezření se nese také klávesnice Magic Keyboard a Magic Mouse. Zobrazovací schopnosti dostal na starosti nový typ displeje s vyšším jasem a podporou 10-bitových barev. Srdcem iMac Pro se stanou nové procesory Intel z rodiny Kaby Lake. Budoucí zákazníci si budou moci vybrat buď osmijádrový, desetijádrový či osmnáctijádrový Xeon od Intelu. Výpočetní kombo uzavírá grafická karta Radeon Vega od společnosti AMD. Božsky zní podpora maximální možná velkosti paměti až 128 GB a 4TB SSD úložiště.

 

Konektorová výbava zahrnuje kvarteto portů Thunderbolt 3 (USB-C), čtveřic klasických USB, čtečku paměťových karet, sluchátkový jack a výstup síťové karty s propustností 10 GB/s. Nově představený iMac Pro bude fyzicky dostupný v průběhu letošního prosince. Ruku v ruce s prémiovou výbavou jde pochopitelně cena, která startuje na částce 5000 dolarů (zhruba 117 000 korun).

macOS High Sierra oficiálně: Ve víru výkonu a efektivity

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button