Novinky

Apple představil watchOS 4: ve znamení Toy Story a koncentrace na sportovní výkony

Dnešní konference WWDC se nesla v duchu mnoha novinek, přičemž jednou z těch nejzásadnějších se stala aktualizace watchOS 4. Změny se dotkly téměř všech součástí systému, které uživatelé používají nejčastěji. Jako první se ke slovu dostaly nové ciferníky. Do Apple Watch se nově nastěhoval ciferník spolupracující s asistentkou Siri. Ta dokáže prostřednictvím displeje hodinek naservírovat například aktuální informace o počasí, dopravní situaci či událostmi z kalendáře. Zkrátka nepřijdou ani milovníci kreslených postaviček, respektive hlavních hrdinů z filmů Toy Story. Posledním přírůstkem do už tak rozsáhlé rodiny ciferníků je Caleydoscope Face připomínající psychydelické ilustrace.

Nový ciferník spolupracuje s asistentkou Siri

Další sada ciferníků se nese v duchu filmu Toy Story

Poslední „ciferníkovou“ novinkou je Kaleidoskopické vyobrazení hodin

Apple již delší dobu prezentuje Apple Watch jako ideálního společníka pro měření sportovních aktivit. Bylo tedy logické, že vývojáři věnovali většinu pozornosti aplikaci Cvičení. Ta prošla výraznou proměnou uživatelského rozhraní, které je nyní mnohem přehlednější a lépe využívá hardwaru hodinek. Pohybově aktivní uživatele potěší možnost plynulého přechodu mezi jednotlivými druhy cvičení a přidání nových sportů.

 

Proměnou prošla také aplikace Cvičení, jejíž rozhraní se nese v novém duchu

 

Nově lze mezi jednotlivými druhy aktivit plynule přecháze – ideální do posilovny

Z krátké prezentace bylo evidentní, že Apple poctivě sledoval reakce uživatelů a nový watchOS 4  vybavil celou řadou drobných vylepšení. Příkladem za všechny je funkce, která při zahájení aktivity spustí hudební přehrávač či rozpoznání konce bazénu při plavání. Pravidelné návštěvníky posiloven jistě osloví zpřístupnění modulu NFC, díky kterému lze Apple Watch spárovat s posilovacími stroji od společností TechnoGym, Cybex, Shwinn, StairMaster a další.

S watchOS 4 lze očekávat novou generaci aplikací, které budou lépe pracovat s hardwarem hodinek

Přepracování se dočkal také Dock sdružující nejpoužívanější aplikace. Z hlediska funkčnosti zůstává vše při starém, změny se týkají pouze grafického rozhraní, které je uzpůsobeno pro ovládání digitální korunkou. Poslední novinkou je upravená aplikace Apple Music, která nově nabízí mnohem lepší orientaci a práci s uloženými playlisty.

Finální sestavení operačního systému watchOS 4 bude dostupná na podzim letošního roku, pravděpodobně během premiéry nového iPhonu. Vývojářská verze bude uvolněna během dnešního dne, veřejnou Beta verzi lze očekávat v následujících týdnech. Přestože toho Apple o watchOS 4 více neprozradil, je evidentní, jakou cestou se vydal. Kalifornský výrobce si velmi dobře uvědomuje doposud nedoceněný potenciál nositelné elektroniky. S příchodem watchOS 4 je patrné, že Apple naslouchal komunitě a operační systém pro chytré hodinky posunul o další kus vpřed.

Apple představil nový iOS 11: záplava novinek v čele s rozšířenou realitou

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button