Novinky

Držte si peněženky, tohle bude jízda. Těchto 8 produktů má Apple představit ještě do konce letošního roku

Zářijová keynote Applu přinesla trojici hardwarových novinek – Apple Watch Series 6, Apple Watch SE a čtvrtou generaci iPadu Air. Tím však nálož jablečných produktů ani zdaleka nekončí. Do konce roku se totiž očekává celá řada dalších zařízení, kterými Apple zaútočí na naše peněženky. A nutno dodat, že nálož to bude opravdu masivní.

iPhone 12

Jestli něco víme opravdu jistě, tak je to fakt, že Apple v brzké době představí iPhone 12 a iPhone 12 Pro. O nových smartphonech jsme toho napsali už hodně a proto se nemá cenu opakovat – vše si ostatně můžete přečíst u nás na webu. Zmíníme pouze to, že celkem půjde o čtyři modely, které od sebe bude odlišovat úhlopříčka displeje. Vrchol nabídky bude tradičně tvořit dvojice iPhonů 12 Pro, které dostanou o něco lepší hardware a trojitý fotoaparát doplněný o LiDAR. Všechny modely se pochlubí novým designem, pro který budou typické ploché hrany.

Zdroj: EverythingApplePro

iPad Pro

Nedávno odhalený iPad Air nebyl posledním tabletem, který Apple letos představí. Společnost mu brzy udělá nový iPad Pro s extrémně výkonným čipsetem A14X a podporou 5G. Opět lze počítat s dvěma variantami s 11“ a 13“ mini-LED displejem.

AirTags

AirTags jsme se měli dočkat již tento týden, nicméně Apple si toto příslušenství pravděpodobně schovává až na společné uvedení s iPhonem 12. O AirTags již víme to nejdůležitější. V podstatě půjde o drobné lokalizátory, které vám například pomohou s hledáním osobních věcí. Je velmi pravděpodobné, že k vyhledávání bude sloužit širokopásmový čip U1, kterým disponují poslední iPhony a nově i Apple Watch Series 6.

Zdroj: Jon Prosser

AirPods Studio

Jestli patříte mezi audiofily, kteří si potrpí na kvalitní sluchátka, tak AirPods Studio budou přesně pro vás. Také v tomto případě už známe základní designové rysy, které nám odhalil nedávný únik. AirPods Studio budou prémiová sluchátka typu Over-Ear, pro něž bude typické prvotřídní zpracování a luxusní materiály. Dostupné mají být ve dvou variantách.

Zdroj: Curved / Martin Hajek

AirPods

Apple má údajně představit také klasická AirPods. V tomto případě toho příliš nevíme, nicméně dost možná půjde o odlehčenou variantu AirPods Pro za podstatně nižší cenu. Jak se to ovšem promítne na výbavě, zatím nevíme.

Nová Apple TV

Před Vánoci se dost možná dočkáme i další televizní krabičky nesoucí ikonické logo nakousnutého jablka. V zákulisí se šušká o tom, že další Apple TV dostane stejný procesor jako iPhone 12. To by mohlo naznačovat větší zaměření na hraní her. V herním světě se točí obrovské peníze a je logické, že o svůj podíl se bude chtít přihlásit také Apple.

HomePod Mini

Chytrý reproduktor HomePod velkou díru do světa neudělal. Ačkoli se Apple snažil a HomePod vybavil celou řadou zajímavých řešení a funkcí, neviditelná ruka trhu to nakonec viděla jinak. O reparát se má pokusit další verze, která údajně ponese přízvisko Mini. To bude nejspíš znamenat menší rozměry a také slabší zvukový projev. Ve hře je také možnost, že HomePod Mini bude obsahovat interní akumulátor, díky čemuž ho bude možné snadno přenášet.

Zdroj: EverythingApplePro

První Mac s Apple Silicon na palubě

Tohle bude jednoznačně ta největší událost v celé modelové řadě Mac za posledních několik let. Apple již v červnu oznámil, že na podzim letošního roku uvede první počítač, který bude pohánět vlastní ARM procesor. Dosavadní predikce naznačují, že půjde o reinkarnaci 12“ MacBooku, tedy ultramobilního stroje, který nabídne extrémně dlouho výdrž a kompaktní rozměry.

Zdroj: Apple

Seznam očekávaných produktů je vážně bohatý a ačkoli se nemusí naplnit všechny predikce, rozhodně se máme na co těšit. Zároveň existuje možnost, že Apple představí ještě další novinky v podobě doplňkového příslušenství. Opomenout nelze ani drobnosti v podobě nových krytů a pouzder. Ve hře zůstává i debut bezdrátové nabíječky, o níž se v posledních dnech hovoří stále častěji.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button