Novinky

Předčasný únik odhaluje finální podobu AirTag, nového Apple produktu na hledání věcí

Tento podzim se dočkáme řady nových produktů s logem Applu. Počínaje novými Apple Watch Series 6 a novým iPadem Air 4; nejspíše již zítra a konče mnoho dalšími zařízeními v průběhu říjnu.

Zítra bychom se mimo zmíněných produktů měli dočkat i novinky AirTags. Jedná se o malé zařízení, které pomáhá při hledání věcí. Taková vychytávka už pár let na trhu je, ale u Applu to bude premiéra.

Zdroj: Jon Prosser

Jon Prosser zveřejnil, jak by takový AirTag mohl vypadat. Design samotného gadgetu se skládá z gumového obalu a hliníkových zad. Na zadní straně se nachází logo nakousnutého jablka a poté i tradiční hlášky “Designed by Apple in California”, “Assembled in China”, “Bluetooth LE” a “Ultra Wideband”. Celkový design ponese kompaktní charakter. Celé zařízení má mít velikost mince, a proto by se mělo vejít všude, kam bude potřeba.

Udájně by měl AirTag obsahovat nový U1 Ultra Wideband čip, jak lze vidět z nápisu na zadní straně. Tento čip byl představen poprvé v iPhonu 11 a v případě AirTags nabídne značně vyšší přesnost při určování polohy.

Zdroj: Jon Prosser

Cena jednoho AirTagu by se měla pohybovat od 69$ po 99$. Zde se ovšem sluší dodat, že jde pouze o neoficiální informaci, skutečnou cenu se dozvíme již zítra, stejně jako datum kdy se AirTagy začnou prodávat. Rozhodně se ale jedná o poměrně dražší záležitost, než jiná zařízení na hledání věcí. Narozdíl od konkurence by ale nabízel nativní podporu přes aplikaci Najít, což je velké plus.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button