Novinky

Apple údajně představí AirPods 2 a bezdrátovou nabíječku AirPower ještě do konce roku

Apple nás v uplynulých dvou měsících zaplavil řadou hardwarových novinek. Kromě očekávaných iPhonů se dostalo také na nový MacBook Air, Mac mini a zbrusu novou generaci iPadu Pro. Fanoušci kalifornského výrobce mají tedy z čeho vybírat, nicméně je tu pár drobností, na které se stále čeká.

Podle informací twitterového účtu Ice universe se ještě do konce letošního roku dočkáme uvedení druhé generace bezdrátových sluchátek AirPods 2. Tuto domněnku potvrzuje i zápis v databázi Bluetooth SIG, kde se objevil produkt s kódovým označením A2031/A2032. Pod touto dvojicí čísel se mají právě ukrývat nástupci současných Apple AirPods.

Od AirPods 2 se očekává kvalitnější zvukový projev, funkci pro aktivaci Siri hlasovým povelem a zvýšenou odolnosti vůči vodě a prachu. Další vylepšení se odehraje u výdrže, která má být opět o něco lepší. S tím se nepřímo pojí také inovované pouzdro s integrovanou cívkou umožňující bezdrátové nabíjení.

Část komunity se v tomto kontextu domnívá, že souběžně s uvedením AirPods 2 dojde k zahájení prodeje bezdrátové nabíječky AirPower. Tu Apple představil v září loňského roku, ovšem doposud ji nestihl dostat na pulty obchodů. Za markantním zdržením údajně stojí problémy technického rázu. Konkrétně jsou na vině vysoké nároky na design, které se neslučují s produkčními možnostmi dodavatelských řetězců.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button