Novinky

iPad Pro je mnohem větší bestie než se čekalo. V testech výkonu drtí naprosto všechny a všechno

Před několika dny jsme vám přinesli článek o tom, že nový iPad Pro je výkonnější než většina MacBooků Pro. Z hlediska grafiky pak nabízí srovnatelný výkon jako herní konzole Xbox One S. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy se objeví výsledky z nejpopulárnějšího benchmarku AnTuTu, který slouží pro testování mobilních zařízení.

Test výkonu nového iPadu Pro ukázal, že dokáže konkurovat těm nejnabušenějším počítačům

Jedenáctipalcový iPad Pro v něm dosáhl na těžko uvěřitelné skóre 557 679 bodů, což je zhruba dvojnásobek toho, co lze naměřit u těch nejlepších smartphonů s Androidem, které „olizují“ hranici 300 tisíc bodů. Pro lepší ilustraci se sluší také dodat, že například takový iPhone Xs Max s čipsetem Apple A12 Bionic získal v AnTuTu 372 106 bodů.

Obě varianty modelu iPad Pro pohání procesor Apple A12X, jehož nejsilnější částí je grafická jednotka, která je zhruba dvakrát tak výkonná než u posledních iPhonů.

Je iPad Pro předzvěstí počítačů s ARM procesory?

Pokud se na celou záležitost podíváme s větším odstupem, nelze si nevzpomenout na poslední úniky. Ty totiž predikují vývoj nové generace ARM procesorů, kterými chce Apple osadit budoucí generace svých počítačů. Z jistého úhlu pohledu dává tato myšlenka smysl. Apple by tím získal mnohem lepší kontrolu nad celým zařízením. Z podstaty ARM technologie lze také očekávat mnohem delší výdrž na jedno nabití a nové možnosti konstrukčního řešení.

Pokud se zdroje nemýlí, za pár let se můžeme skutečně těšit na novou éru jablečných laptopů, které mohou od základů změnit vnímání přenosných počítačů.

Zdroj
GA

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button