Novinky

Test výkonu nového iPadu Pro ukázal, že dokáže konkurovat těm nejnabušenějším počítačům

Apple v úterý představil nový iPad Pro, který má být výkonnější než 92 % přenosných počítačů. Kalifornský výrobce používá tento termín jako mazaný eufemismus pro notebooky s Windows a pochopitelně také svoje MacBooky. Pokud si ovšem myslíte, že za tímto výrokem stojí pouhá snaha o zaujmutí široké veřejnosti, jste na omylu.

Nový iPad Pro se již objevil ve výsledcích populárního benchmarku Geekbench, kde dosáhl na působivé skóre. Konkrétní výsledek činí 5020 bodů u Single-Core testu a 18217 u Multi-Core. Pro úplnost je vhodné dodat, že výkon u 15“ MacBook Pro (Mid 2018) s procesorem Intel Core i9 není o moc vyšší. Zásadní rozdíl je ovšem v ceně, která u patnáctipalcové varianty MacBooku Pro startuje na částce 86 990 korun.

Již loňský model iPadu Pro (recenze) ukázal, že Apple udělal obrovský pokrok ve vývoji vlastních čipsetů, nicméně současná generace předčila všechna očekávání. Citelný nárůst se odehrál u grafické části, která je o 40 % výkonnější. Výsledky v GeekBench dále odhalily, že nejvyšší varianta iPad Pro s 1TB úložištěm nabízí 6 GB RAM, ostatní verze disponují „pouze“ 4GB operační pamětí.

Ať už patříte mezi příznivce jakékoli platformy, jedno se Applu musí nechat. Výkon čipsetu Apple A12X Bionic je skutečně vyšší, než co nabízí většina notebooků. Tvrzení o plnohodnotné náhradě počítače tak není vůbec přehnané. Je ovšem otázkou, nakolik to bude pro uživatele směrodatným údajem při výběru nového zařízení. Ostatně na toto téma jsme se rozepsali v našem nedávném článku, který si můžete přečíst zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button